اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی ایران را متحول می کند
1393/01/26

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، بخش کشاورزی کشور متحول می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد علی جوادی روز سه شنبه درآیین معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: افق آینده کشور در دراز مدت بر محوریت سیاستهای ابلاغی اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری است و در این سیاست ها کشاورزی جایگاه مهمی و اساسی دارد.

وی خرید تضمینی برخی از اقلام کشاورزی، ایجاد خط اعتباری لازم با سود کمتر از سوی بانک ها، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، بهره برداری بیشتر از آب و زمین و جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی را از جمله محورهای در نظر گرفته شده در سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی عنوان کرد.

وی گفت: با اجرا کردن این سیاست ها، پتانسیل داخلی شکوفا شده و در بخش کشاورزی تحول عظیمی ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد که در سال های آتی ملت نتیجه اقدامات و برنامه ها را خواهند دید و با ایجاد زمینه های توسعه و پیشرفت طعم موفقیت را در دولت تدبیر و امید خواهند چشید.

او با اشاره به اهمیت نیروی انسانی افزود: در کشورهای پیشرفته سرمایه اصلی نیروی انسانی است و 80 درصد سرمایه را نیروی انسانی تشکیل می دهد و ما نیز در اقتصاد خود بویژه بخش کشاورزی باید به این مولفه اهمیت دهیم .

جوادی با اشاره به پتانسیل استان اردبیل در زمینه کشاورزی اظهار کرد: ازاین استان به عنوان نگین کشاورزی کشور انتظار این است با رویکرد و سیاست های جدید بتواند در تولید ارقام کشاورزی از لحاظ کیفی رتبه اول را در کشور بدست آورد.

در این آیین با تقدیر از عادل عبدایمانی مهندس عدیل سروی به عنوان رییس جدید جهادکشاورزی استان اردبیل معرفی شد.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal