معاون ترویج و نظامهای بهره‌برداری :25درصد کشاورزان در تشکل های اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی عضویت دارند
1386/03/22

دكتر پيمان فلسفي معاون ترويج و نظامهاي بهره‌برداري وزارت جهاد كشاورزي گفت: هم‌اكنون از جمعيت چهار ميليون و۳۰۰هزار نفري توليدكنندگان بخش كشاورزي، فقط يك ميليون و۷۲ هزارو۳۳۷نفر معادل كمتر از ‪۲۵درصد توليدكنندگان بخش كشاورزي، در تشكل -هاي اقتصادي و اجتماعي اين بخش عضويت دارند.

وي طي سخناني در همايش تشكلها، ركوردداران و صادركنندگان بخش كشاورزي در تهران افزود: در برنامه چهارم توسعه كشور پيش‌بيني شده است كه تشكلهاي كشاورزي ،  ۳۰درصد توليدكنندگان را تحت پوشش قرار دهند، اما تلاش مي‌كنيم اين ضريب را افزايش دهيم.

معاون ترويج و نظامهاي بهره‌برداري وزارت جهاد كشاورزيتصريح كرد: در زمان حاضر حدود۲۸هزار و ‪۵۰۰تشكل در عرصه كشاورزي در كشور فعال است كه برنامه ساماندهي و حمايت از آنها در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرار دارد. . ضمن آنكه پايداري تشكلها و حضور بهره برداران در تشكلهاي واقعي بخش كشاور زي به صورت جدي دنبال مي شود.

وي سپس از شكل‌گيري ظرفيت جديدي باعنوان تشكل فارغ‌التحصيلان بخش كشاورزي در كشور خبر داد و افزود:همكاري اين تشكل باساير تشكلهاي توليدي سبب ايجاد تحول عظيمي در بخش كشاورزي خواهد شد.

دكترفلسفي در ادامه به راه‌اندازي ‪۲۹كانون هماهنگي و حمايتي تشكلهاي بخش كشاورزي در استانهاي مختلف اشاره كرد و گفت : در مجموع هفت هزار و۶۰۰ تشكل زير پوشش اين كانونها قرار دارند. ضمن آنكه در يك سال اخير ‪۳۰كانون خبرگان كشاورزي در استانهاي كشور راه‌اندازي شده است.

وي افزود: انجمنهاي خبرگان كشاورزي نيز در۳۲۰شهرستان كشور فعال شده و هم اكنون۱۹هزار و ‪۲۰۰توليدكننده نمونه عضو اين تشكلها هستند.

وي در ادامه اصل ‪۴۴را زمينه مناسبي براي فعاليت تشكلها در جهت تحقق اهداف اين اصل دانست و گفت:

ايجاد تشكلهاي واقعي رويكردي جديد در دستيابي به اهداف توسعه بخش كشاورزي است و اين معاونت وظيفه دارد بستر و فضاي مناسب را به منظور توانمندسازي تشكلهاي واقعي بخش كشاورزي فراهم كند.

دكترفلسفي با اشاه به تاكيد وزير جهاد كشاورزي مبني بر وجود تشكلهاي واقعي در بخش كشاورزي ، افزود: تاكيد وزير كشاورزي رويكرد جديدي در دستيابي به اهداف بخش تلقي مي شود كه بايد با شكل گيري تشكلهاي واقعي در بخش اين رويكرد نبال شود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal