نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری است
1393/02/02

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) روز مادر و روز زن، نخستین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

دبیر اجرایی نمایشگاه  درخصوص هدف از برگزاری نمایشگاه به خبرنگار پیام گفت: از آنجائیکه توانمند سازی زنان از مولفه های مهم در توسعه پایدار است و بدون توانمند سازی توسعه پایدار محقق نخواهد شد و از طرفی وظایف زنان خصوصاٌ در مورد بهره وری صحیح از منابع، صرفه جویی در انرژی و مدیریت امور منزل به عهده آنان است، لذا توانمند سازی آنان می تواند کشور را در جهت موافق سازی در برابر مسایل اقتصادی پایدار سازد.

وی با بیان اینکه مشارکت های اجتماعی و تاثیر حمایت اجتماعی می تواند بر توانمند سازی زنان کمک شایانی داشته باشد اذعان کرد: این نمایشگاه با هدف جمع آوری زنان در حوزه های تولید اقتصادی، قصد دارد پتانسیل های بانوان کشور را در حوزه های دولتی و غیردولتی تعاونی ها، ثمن ها(نهاد های مردمی) شناسایی و آنها را برای ورود به جامعه به صورت موثر و پایدارتر آماده کند.

دکتر شبیری با بیان اینکه نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با تأکید بر اقتصاد مقاومتی برگزار می شود افزود: ارائه آموزش های لازم در حوزه های حفاظت محیط زیست و استفاده بهینه از منابع می تواند بسیاری از زنان را در بخش تولید خصوصاٌ حوزه کشاورزی توانمند و کارآتر کند. بر اساس یک دوره آموزش کشت ارگانیک در سالن مروارید نمایشگاه بین المللی در روز گذشته نیز برگزار گردید.

دبیر اجرایی نمایشگاه ادامه داد: این نمایشگاه دارای بیش از 400 غرفه داخلی و 10غرفه در محوطه و فضای باز نمایشگاه، سیاه چادرهای عشایر، هلال احمر، محیط زیست، موادغذایی، صنایع دستی، خودروهای داخلی با متراژ 6هزار و 900متر مربع می باشد، که از 30 فروردین تا دوم اردیبهشت ماه  در سالن میلاد، خلیج فارس و سالن 40 نمایشگاه بین‌المللی تهران از ساعت 9صبح تا 18 دایر می باشد.

نمایشگاه نقش آفرینی زنان با همت امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری شکل گرفته است. دفتر امور بانوان وزارت جهاد کشاورزی نیز با همکاری سازمان های تابع در استان ها و شهرستان ها، دستاوردهای زنان توانمند بخش کشاورزی و تعاونی تولید زنان کارآفرین را در 30 غرفه از نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی در معرض بازدید شهروندان قرار داده است.

همچنین مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به همراه  سرکار خانم فروغ‌السادات بنی‌هاشم مشاور وزیر در امور زنان روز گذشته از این نمایشگاه بازدید کردند و از نزدیک با غرفه داران درخصوص مسایل و مشکلات آنان به گفتگو پرداختند.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal