معاون اول رئيس جمهوري: طرح ويژه دولت براي بازنگري قوانين اعطاي تسهيلات بانكي
1385/10/13

 

معاون اول رئيس جمهوري اعلام كرد: طرحي ويژه براي بازنگري قوانين اعطاي تسهيلات بانكي توسط دولت در دست تدوين است كه در صورت تصويب مي تواند كشاورزان را از قوانين سخت بانكي برهاند.

پرويز داوودي در حاشيه مراسم افتتاح بزرگ‌ترين مجتمع صنعتي پرورش دام خاورميانه در نظرآباد به خبرنگار مهر گفت: اين طرح ابعاد مختلف كشاورزي و توسعه آن ، تسهيلات بانكي و نحوه اعطاي آن ، استثنائات تسهيلات و ضرورت كاهش سود بانكي را مدنظر دارد و توسط كارشناسان تكميل خواهد شد.

وي افزود: دولت در راستاي كاهش سود بانكي، در پرداخت تسهيلات با سود مناسب به كشاورزان تلاش هاي بسياري كرده است اما تاكنون موفقيت قطعي حاصل نشده است.

وي افزود: بخش كشاورزي به عنوان اصلي ترين زيرساخت توسعه كشور نيازمند توجه ويژه از جهات مختلف است و نقص در هر كدام از بخش هاي كشاورزي در آينده ايران اثرگذار است.

داوودي عدم اعتماد كافي به فارغ االتحصيلان اين بخش را از مشكلات جدي كشاورزي كشور خواند و تصريح كرد: تا زماني كه به فارغ التحصيلان اين بخش اعتماد نكنيم و زمينه حضور آنها در كشاورزي فراهم نشود به خودكفايي نخواهيم رسيد.

وي خاطرنشان كرد: كشاورزي ايران علاوه بر دانش روز نيازمند نيروهاي جوان و دانش آموخته است و اگر قشر ياد شده وارد كشاورزي حرفه اي شوند علاوه بر ايجاد اشتغال زمينه توسعه بيش از پيش علمي كشاورزي فراهم خواهد شد.

داوودي در ادامه بر ضرورت رشد كمي و كيفي محصولات كشاورزي تاكيد كرد و گفت: هر دو بعد مي تواند با گسترش فعاليت هاي آموزش بهبود يابد و حضور فارغ التحصيلان دانشگاهي نيز در اين زمينه ضرروتي انكارناپذير است.

بزرگترين مجتمع دامي صنعتي خاورميانه عصر روز گذشته با مشاركت بخش خصوصي حضور جمعي از مسئولان كشوري و محلي در شهرستان نظرآباد استان تهران به بهره برداري رسيد.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
گزارش.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal