وزارت جهادكشاورزي به سيلوسازان زمين واگذار مي‌كند
1385/09/01

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

 

مجري طرحهاي ويژه وزارت جهادكشاورزي گفت: اين وزارتخانه با هدف تقويت نهضت سيلوسازي در كشور، زمين مناسب در اختيار سرمايه‌گذاران سيلوسازي قرار مي‌دهد.

"كمال ذبيحي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا،افزود: وزارت جهاد كشاورزي افزون بر واگذاري زمين به افرادي كه مايل به سرمايه‌گذاري در زمينه احداث سيلو هستند، تسهيلات ديگري نظير صدور مجوز فعاليتهاي مرتبط كشاورزي را كه از توجيه اقتصادي مناسبي براي سرمايه‌گذاران برخوردار باشد، ارايه مي‌كند.

وي سپس كمبود سيلوي مناسب و استاندارد را از چالشهاي پيش روي پايداري خودكفايي گندم در كشور دانست و اظهار داشت: در زمان حاضر سالانه بيش از ‪۱۱ميليون تن گندم از كشاورزان خريداري مي‌شود، در حالي كه ظرفيت سيلوهاي استاندارد فقط شش ميليون و ‪۵۰۰هزار تن است.

به گفته ذبيحي ، حدود نيمي از گندم خريداري شده هم‌اكنون در انبارهاي چند منظوره نگهداري مي‌شود.

وي سپس تامين سيلوي استاندارد با مشخصات فني قابل قبول را متوجه وزارت بازرگاني و شركت بازرگاني دولتي دانست و در عين حال افزود: تقويت نهضت سيلوسازي در كشور، مستلزم همكاري و مشاركت تمام دستگاههاي ذيربط است. هر چند كه بخش خصوصي مي‌تواند مهمترين نقش را در اين خصوص ايفا كند.

اين مقام مسئول همچنين بااشاره به ارايه تسهيلات ارزان قيمت براي سرمايه گذاران سيلوسازي توسط وزارت بازرگاني، ابراز اميدواري كرد:باارايه مجموعه اين تسهيلات، يكي از ضرورتهاي رسيدن به پايداري خودكفايي گندم از طريق احداث سيلوهاي فني و استاندارد عملي شود.

وي در پايان تصريح كرد: احداث سيلوهاي استاندارد نقش موثري درحفظ كيفيت گندم توليدي كشور دارد.

كشاورزان ايراني در سال جاري با توليد نزديك به ‪۱۵ميليون تن گندم و تحويل بيش از ‪۱۱ميليون و ‪۴۳۰هزار تن از اين محصول راهبردي به‌مراكز خريد دولتي، كشور را براي سومين سال پياپي به افتخار خودكفايي در تامين گندم مورد نياز رساندند.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
mosavar 19.Doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal