باهمكاري سازمان بين المللي فائو كارگاه آموزشي بررسي امنيت غذايي در ايران برگزار مي شود
1386/08/01

كارگاه آموزشي بررسي امنيت غذايي و سامانه‌هاي اطلاعاتي اول تا سوم آبان ماه سال جاري توسط موسسه پژوهش‌هاو برنامه‌ريزي و اقتصاد كشاورزي و با همكاري سازمان خواربار كشاورزي ملل متحد (فائو) در تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، دكتر محسن صمدي رئيس موسسه پژوهش‌هاي برنامه‌ريزي و اقتصاد كشاورزي با اعلام اين خبر افزود: در اين كارگاه آموزشي مسئولين وزارت جهادكشاورزي،  نمايندگان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي، وزارت كشور، كميته امداد امام (ره) و نماينده‌هاي سازمان محلل متحد و سازمان بهداشت جهاني حضور خواهند داشت.

وي هدف از برگزاري اين كارگاه را زمينه‌سازي طراحي و استقرار سامانه‌هاي اطلاعاتي و نقشه‌هاي بررسي امنيت  غذا در ايران عنوان كرد.

دكتر صمدي گفت: از دو سال پيش ايجاد سامانه‌هاي اطلاعاتي و طراحي نقشه ناامني غذايي در كشورهاي مختلف مطرح شده و فائو درصدد است با اجراي اين كارگاه‌ها ضمن آموزش متخصصان، حساسيت بين مسؤولان كشورها را در زمينه امنيت غذايي و كاهش فقر افزايش دهد.

وي شناسايي افرادي كه با ناامني غذايي روبرو هستند براي هدفمند كردن يارانه‌ها مهم و از مزيت‌هاي طراحي و تهيه نقشه بررسي امنيت غذايي در كشور دانست و اظهار داشت: در حال حاضر يارانه‌ها به افراد فقير و غني تعلق مي‌گيرد و اطلاعات دقيقي از افراد هدف براي كاهش ناامني غذايي در مناطق مختلف كشور در دست نيست.

گفتني است در اين كارگاه آموزشي پروفسور مارك سمولدرز به عنوان مدرس از سازمان فائو حضور خواهد داشت.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal