تصويب آئين نامه اجرايي قانون حمايت از ايجاد نواحي صنعتي روستايي
1385/09/21

 

تصويب آئين نامه اجرايي قانون حمايت از ايجاد نواحي صنعتي روستايي

هيئت وزيران با هدف اشتغال‌زايي در روستاها و با محوريت صنايع تبديلي و تكميلي كشاورزي آئين نامه اجرايي قانون حمايت از ايجاد نواحي صنعتي روستايي را تصويب نمود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت ، با تصويب هيئت وزيران نواحي صنعتي روستايي در كانون محصولات كشاورزي و با مساحتي بالغ بر پنجاه هكتار ايجاد خواهد شد .

اين نواحي كه با هدف ايجاد اشتغال در مناطق روستايي احداث مي شود ، از واحد هاي صنعتي با اولويت صنايع تبديلي و تكميلي كشاورزي و خدمات پشتيباني تشكيل خواهد شد كه در آن امكانات زير بنايي و خدمات ضروري مورد نياز واحد هاي مذكور تامين مي شود .

همچنين اين آئين نامه كمك هاي دولت در آماده سازي و ايجاد زير ساخت ها را به عنوان يارانه تلقي نموده است . همچنين واحد هاي صنايع تبديلي و تكميلي كشاورزي مستقر در نواحي صنعتي روستايي ، در اولويت سياست هاي حمايتي وزارتخانه هاي صنايع و معادن و جهاد كشاورزي قرار خواهند گرفت .

تمامي نواحي مذكور مشمول مزاياي قوانين حمايت از مناطق كمتر توسعه يافته قرارمي گيرند و دستگاه هاي اجرايي ذي ربط مكلف به تامين آب ، برق ، گاز و تلفن مورد نياز واحد هاي مستقر در اين نواحي هستند.

بر اساس آنچه كه اين آئين نامه بيان كرده ، هيئت وزيران ، وزارت جهاد كشاورزي را مكلف كرده تا به نمايندگي از طرف دولت مالكيت اراضي منابع ملي و دولتي مورد نياز نواحي موجود و جديد را به قيمت منطقه اي سال ايجاد ناحيه ، به صورت قطعي به شركت هاي استاني انتقال دهد .

اين تصويب نامه در هجدهم آذرماه سال جاري توسط معاون اول رئيس جمهور جهت اجرا ابلاغ شد

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal