وزير جهاد كشاورزي: كشاورزي بايد به بخش خصوصي واگذار شود
1385/08/30

 

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه كشاورزي :

 

به گزارش خبرنگار ايانا، وزير جهاد كشاورزي در كرمانشاه ضمن بيان اين مطلب گفت: در حال حاضر 20 هزار فارغ‌التحصيل بخش كشاورزي جوياي كار هستند كه از اين تعداد شش هزار نفر به‌عنوان مهندسان ناظر با وزارت جهاد كشاورزي همكاري مي‌كنند.

مهندس محمدرضا اسكندري با اشاره به مشكل جذب فارغ‌التحصيلان كشاورزي در دستگاه‌هاي دولتي گفت: در برنامه چهارم توسعه براي كوچك كردن بدنه دولت در ازاي بازنشسته شدن و نفر يك نفر جذب خواهد شد.

وي تصريح كرد: در برنامه چهارم توسعه دولت مجوز استخدام 100 هزار نفر از فارغ‌التحصيلان دانشگاهي را در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهاي دولتي دارد.

مهندس اسكندري با اشاره به سياست جوان‌گيري دولت، از فارغ‌التحصيلان كشاورزي خواست تا با تشكيل گروه‌هاي مولد و تعاوني، جذب بازار كار آزاد و توليد شوند.

وزير جهاد كشاورزي با اشاره به واردات 53 هزار تن سيب درختي و مركبات در سال گذشته گفت: در اين مدت 171 هزار تن سيب درختي و مركبات نيز صادر شد.

وي پايداري در توليد و خودكفايي گندم را مرهون خريد نقدي از كشاورزي دانست و اظهار داشت: براي بهبودي وضعيت كشاورزان و توليدكنندگان بايد صادرات را مورد توجه قرار دهيم.

محمدرضا اسكندري با اشاره به تخصيص 960 ميليارد تومان يارانه به بخش كشاورزي گفت: امسال پنج ميليون و 150 هزار تن انواع كودشيميايي و 463 هزار تن انواع بذور اصلاح‌شده گندم و جو بين توليدكنندگان توزيع شده است.

مهندس اسكندري با اشاره به تامين نهاده‌هاي كشاورزي توليدكنندگان و كشاورزان در سال زراعي 86 – 85 افزود: امسال 22 هزار دستگاه تراكتور سبك و سنگين به كشاورزان واگذار شده است.

وي با تاكيد بر نوسازي ادوات و ماشين‌آلات كشاورزي تصريح كرد: براي توسعه مكانيزاسيون، شركت‌هاي خدمات مكانيزه و بخش خصوصي تجهيز و حمايت خواهند شد.

وزير جهاد كشاورزي در پايان گفت: امسال هشت هزار ميليارد تومان تسهيلات بانكي با بهره هفت درصد به كشاورزان پرداخت شده است و تلاش مي‌شود اين رقم در سال 86 به 11 هزار ميليارد تومان برسد./
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
گزارش.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal