برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه باغ های دیم در خراسان شمالی
1393/04/18

استاندار خراسان شمالی گفت: مکانیزه کردن سیستم آبیاری و اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی ضروری است.

به گزارش  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، سید علی اکبر پرویزی  در جلسه با سرپرست معاونت امور تولیدات باغی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر در استان با کمبود شدید منابع آبی روبه رو هستیم گفت: مکانیزه کردن سیستم آبیاری و اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی ضروری است.

استاندار خراسان شمالی افزود: در راستای حل مشکل کمبود آب کشاورزی علاوه بر مکانیزه کردن سیستم آبیاری ،جهادکشاوزی و منابع طبیعی باید پروژه هایی را جهت استفاده از آب پشت سد در مناطق مرزی پیش بینی و احداث کنند.

مهندس پرویزی تصریح کرد :با وجودپتانسیل های بسیار بالای این استان در بخش کشاورزی و به خصوص در حوزه باغبانی به دلیل خرده مالکی  و عدم استقبال باغداران در زمینه توسعه باغات چندان موفق نبوده ایم .

نماینده عالی دولت  با اشاره به اینکه توسعه باغات صنعتی و بزرگ از نیازهای ضروری استان است تصریح کرد: لازم است  جهاد کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی و کشاورزان  برای احداث باغات صنعتی  و مهندسی اقدام نمایند تا با موفقیت در این طرح الگویی برای سایر کشاورزان در جهت اصلاح و توسعه باغات باشند.

در این جلسه سرپرست معاونت امور تولیدات باغی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه  استان خراسان شمالی یک استان باغبانی است گفت: با توجه به پتانسیل های بالقوه خوبی که وجود دارد ،برنامه وزارت جهاد کشاورزی توسعه  باغات دیم  در این استان می باشد.

مهندس جهانگیر عرب افزود: بهترین پارامتر برای ارتقاء امنیت اجتماعی در محیط روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها توسعه باغات است  .

وی با اشاره به اینکه باغات ما نیاز به اصلاح و بهسازی جدی دارد گفت: با توجه به کمبود شدید منابع آبی باید به دنبال استفاده صحیح از این منابع و افزایش بهره وری باشیم.

وی در پایان از آمادگی وزارت جهاد کشاورزی جهت تامین اعتبار برای طرح های کوچک در این استان خبر داد و  خواستار مساعدت ویژه استاندار در این خصوص شد.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal