سرمایه صندوق های سرمایه‌گذاری کشاورزی 25 درصد افزایش یافته است
1393/03/04

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی گفت: در سال گذشته از طریق صندوق‌ها 919 میلیارد تومان سرمایه در گردش تامین شده که 25 درصد نسبت به قبل بیشتر شده است.

سید عبدالکریم رضوی اردکانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که 10 سال از تشکیل صندوق‌های توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی می‌گذرد، گفت: سرمایه این صندوق‌ها از طریق منابع مردم و دولت بوده که 2000 میلیارد تومان آن از منابع داخلی به منظور انجام تسهیلات برای سرمایه در گردش صرف شده است.

وی با بیان این‌که در کنار این سرمایه منابع دیگری نیز از طریق سیستم بانکی برای افزایش سرمایه در گردش در اختیار صندوق قرار می‌گیرد، افزود: در سال گذشته از محل تسهیلاتی که صندوق‌ها از بانک‌ها دریافت می‌کنند 111 میلیارد تومان عاید فعالیت صندوق‌ها شده است.

رضوی با بیان این‌که 63 میلیارد تومان از منابع شرکت مادر تخصصی صرف اعطای تسهیلات به کشاورزان شده است، گفت: در سال گذشته بیشترین کمک شرکت مادر تخصصی در بخش بذر و شیلات برای استان‌های اصفهان، گلستان، فارس و همچنین در زمینه شیلات در استان‌های هرمزگان، خوزستان و بوشهر بوده است.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی گفت: به طور کلی در سال 92 از طریق صندوق‌ها 919 میلیارد تومان سرمایه در گردش تامین شده که نسبت به سال قبل که 690 میلیارد تومان بوده، افزایش خوبی را داشته است.

وی یکی دیگر از کارکردهای شرکت مادر تخصصی را عاملیت اعتبارات دولتی عنوان و اظهار کرد: از دیگر اقدامات شرکت مادر تخصصی تزریق پول مستقیم به کشاورز برای انجام کارهایی چون مکانیزاسیون و غیره است؛ به طوری که با نظارت بر زمین کشاورزی زمانیکه محصول به مرحله برداشت برسد تمام سرمایه را بدون بهره و نیاز به وثیقه به کشاورز می‌دهد.

رضوی اردکانی با بیان این‌که این پول به صورت بلاعوض از شرکت مادر تخصصی به کشاورز تخصیص داده می‌شود، گفت:‌ از سال 87 تاکنون 835 میلیارد تومان به همین طریق بین کشاورزان توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی افزود: صندوق‌ها برنامه‌ای را ایجاد کردند که کشاورز بدون گذاشتن وثیقه و با بهره کم پول مورد نیاز خود را دریافت کند.

وی دریافت عاملیت اعتبارات صندوق توسعه ملی را از کارکردهای شرکت مادر تخصصی عنوان و اظهار کرد: از سال 90 مجموعا از محل منابع صندوق توسعه ملی و قراردادها عاملیت هزار میلیارد تومان طرح مصوب شده که در 6189 طرح آن تا پایان سال 92 بوده و 3792 عقد قرارداد به مبلغ 538 میلیارد صورت گرفته است که از این محل 3566 طرح به مبلغ 437 میلیارد تومان پرداخت شده است.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal