96 محصول کشاورزی زیرپوشش بیمه قرار دارد
1387/07/24

صندوق بيمه محصولات كشاورزي در سال زراعي 88 ـ 87 ، به عنوان آخرين سال زراعي برنامه چهارم ، 96 محصول كشاورزي را زير پوشش بيمه قرار داده است .

به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر محمد حسين صفرپورطاهر قائم مقام صندوق بيمه محصولات كشاورزي با اعلام اين خبر گفت : تعرفه هاي سال جاري (شامل حق بيمه سهم بيمه گذار و سهم دولت و حداكثر تعهد بيمه گر) را در قالب يكهزار تعرفه (گزينه) (اعم از بيمه هاي يارانه اي و بعضاً غيريارانه اي) ، براي اجرا و انعقاد قرارداد به استان ها ابلاغ كرده است.

وي افزود : اين تعداد مورد بيمه اي در سال زراعي جاري كه از مهر ماه اغاز شده است ، در مقايسه با سال آخر برنامه سوم توسعه 50 درصد و تعداد تعرفه ها نيز 42درصد رشد داشته است.

صفرپور طاهر تصريح كرد : ايران از نظر قرار داشتن در پهنه كمربند خشكي آسيا ، از پرريسك ترين مناطق جهان از نظر استمرار وقوع سوانح و بلاياي قهري و طبيعي است كه موجب بروز خسارت عظيمي در روند توليد در بخش كشاورزي مي شود.

وي گفت : گزارش هاي رسمي فرامرزي نشان مي دهد 31 نوع خطر از 40 خطر ثبت شده در جهان در ايران وجود دارد.

صفرپورطاهر تاكيد كرد : سازكار كارآمد و نظام مند در جبران خسارات بخش كشاورزي كه سالانه به دهها هزار ميليارد ريال مي رسد ، نظام بيمه كشاورزي است كه حدود نيمي از توليد كنندگان به آن رويكرد مثبت دارند و با نظام بيمه كشاورزي هم پيمان شده و قرارداد بيمه را منعقد كرده اند.

صفرپور طاهر گفت : صندوق بيمه محصولات كشاورزي با همكاري بانك كشاورزي و شعب آن در سراسر كشور و به همراه جامعه كارگزاران بيمه كشاورزي اجراي عمليات بيمه را در سطح كشور بر عهده دارد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal