آموزش های تئوری بخش کشاورزی باید کاربردی شوند
1385/10/06

 

معاون ترويج و نظام بهره برداري وزارت جهاد كشاورزي از كاربردي نشدن آموزش هاي تئوري در بخش كشاورزي انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار مهر در كرج، محمدرضا جهانسوز در دومين روز نشست انجمن خبرگان كشاورزي كشور در كرج اظهار داشت: هم اكنون وضعيت آموزش و نظارت بر بخش كشاورزي نسبت به ساليان گذشته تغييرات چشمگيري كرده است اما بسياري از آموزش ها كاربردي نشده اند.

وي افزود: كشاورزي ايران رو به توسعه است و در صورت اجراي آموزش هاي فراگيري شده در بخش كشاورزي مي تواند تبديل به يكي از قطب هاي جهان در اين بخش شود.

جهانسوز اظهار داشت: كشاورزي رو به توسعه نمي تواند با روش سنتي پايدار بماند و ضروري است همگام با پيشرفت كشاورزي تمهيدات لازم براي ارتقاي كشاورزي از سنتي به صنعتي فراهم شود.

وي خاطرنشان كرد: ارتقا سطح علمي كشاورزان و آشنايي آنان با تغييرات روز جهان در بخش كشاورزي و نيز حمايت دولت مي تواند در تبديل كشاورزي سنتي به صنعتي موثر واقع شود.

جهانسوز تصريح كرد: ارتقا سطح علمي مي تواند به وسيله تحصيلات دانشگاهي باشد اما منحصر به آن نيست و مي تواند با كاربردي شدن آموزش هاي ارائه شده و كسب مهارت نيز محقق شود.

وي يادآور شد: رابطه مستقيمي بين مهارت ، دانش روز ، امكانات و توليد محصولات كيفي وجود دارد و نبودن هر كدام از اين گزينه ها مي تواند چرخه كشاورزي را سالها عقب نگاه دارد.

معاون وزير جهاد تاكيد كرد: وزارت جهاد به منظور توسعه بخش كشاورزي برنامه هاي حمايتي براي ارتقاي تحصيلي كشاورزان به خصوص خبرگان اين بخش در نظر گرفته است.

وي گفت: جزئيات اين كار هنوز به طور كامل مشخص نشده و نحوه اجراي آن به زودي به اطلاع كشاورزان و بهره برداران خواهد رسيد.

جهانسوز با اشاره به برنامه هاي حمايتي وزارت جهاد از كشاوزان و به خصوص نخبگان كشاورزي اظهار داشت: از گذشته برنامه هاي تشويقي ويژه اي براي كشاورزان منظور شده است و اين برنامه ها همچنان تداوم دارد .

نشست منطقه اي انجمن خبرگان كشاورزي با شركت بيش از 50 نفر از خبرگان كشاورزي كشور از 16 استان از روز گذشته در محل معاونت صنايع و امور زيربنايي آب و خاك وزارت جهاد كشاورزي در كرج در حال برگزاري است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal