25درصد اشتغال كشور مربوط به بخش كشاورزي است
1386/08/20

 

مديرعامل شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري كشور گفت: با وجود آنكه 98 درصد توليدكنندگان و بهره‌برداران كشور در عرصه كشاورزي حضور دارند، 25 درصد اشتغال كشور مربوط به كشاورزي است.             

 

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، عوض عليزاده در گردهمايي توجيهي تأسيس صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي مشهد افزود: در حال حاضر زيرساخت‌هاي بخش كشاورزي بهينه و مطلوب نيست.

او با بيان اينكه كشاورزي محور توسعه پايدار كشور است، هدف از تشكيل اين صندوق ها را تأمين نظام مالي و اعتباري، تغيير در زيرساختارها و ساماندهي خدمات اجرايي در بخش كشاورزي دانست.

وي نگاه مسؤولين به صندوق را همچون يك سازمان جهاد كشاورزي غيردولتي دانست و افزود: اين صندوق ها حقوقي و شركت سهامي خاص بوده و از پشتوانه قانوني كاملي برخوردارند.

عليزاده گفت: صندوق ها با مشاركت توليدكنندگان داراي تشكل بخش راه اندازي مي شود و هر تشكلي به هر ميزان كه در توليد نقش دارد در تصميم گيري مشاركت مي كند.

به گفته وي 6 صندوق ايجاد شده اوليه كه با 35 ميليارد تومان راه اندازي شده است با رشد هزار درصدي هم اكنون داراي 35 هزار ميليارد تومان سرمايه است.

وي از تشكل‌ها خواست نگاه خود را نسبت به مقوله صندوق با نگاه دولت متفاوت كند و با حضور گسترده نقش 51 درصدي خود را نسبت به سهم 49 درصدي دولت كامل كنند.

در اين نشست، رئيس سازمان جهادكشاورزي خراسان رضوي با اشاره به اينكه امنيت، پايداري و افزايش درآمد 3 رسالت مهم بخش كشاورزي است از تشكل‌ها، تعاوني‌هاي روستايي، توليدي‌ها و اتحاديه‌ها خواست بيش از گذشته منسجم شوند.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal