اختصاص 34 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با کانون‌های گردوغبار کشور
1391/03/06

رييس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري از اختصاص ۳۴ ميليارد تومان اعتبار در سال جاري براي مقابله با كانون‌هاي بحراني گرد و غبار در كشور خبرداد.

مهندس اورنگي در گفت‌وگو با ايسنا، با تاكيد بر اينكه ايجاد مركز منطقه‌اي براي مقابله با بيابان‌زايي در ايران يكي از پيشنهادات اصلي است كه در تلاشيم آنرا عملياتي كنيم گفت: بايد بين موضوع بيابان‌زايي و گرد و غبار تفاوت قائل شد چرا كه سازمان جنگل‌ها مسئول مستقيم تهيه طرح‌ها و اجراي طرح‌هاي مقابله با بيابان‌زايي است.

وي از اختصاص ۳۴ ميليارد تومان اعتبار در سال جاري براي مقابله با كانون‌هاي بحراني گرد و غبار در مناطق بياباني كشور خبر داد و افزود: عمليات مالچ پاشي، نهال كاري و يا تلفيق آنها از طريق اين اعتبارات در كشور انجام مي شود.

رييس سازمان جنگل‌ها با اشاره به اينكه عمليات مقابله با كانون‌هاي بحراني بياباني در كشور در سال گذشته در حدود ۱۰۰ هزار هكتار انجام شده است به ايسنا گفت: در عين حال در سال جاري اين عمليات براي ۱۵۰ هزار هكتار از كانون‌هاي بحراني پيش‌بيني شده است كه متناسب با استانهاي مرتبط عمليات آنها انجام مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه مرجع پيگيري پديده گرد و غبار سازمان حفاظت محيط زيست است خاطرنشان كرد: در عين حال سازمان جنگل‌ها به عنوان عضو اصلي و اثرگذار كارگروه مقابله با پديده گرد و غبار به طور جدي در حال پيگيري موضوع گرد و غبار در كشور است. از سوي ديگر وزارت خارجه نيز در تلاش است تا كشورهاي همسايه به قول و قرارهاي قبلي خود عمل كرده و تعهدات خود را در زمينه مقابله با كانون‌هاي بحراني گرد و غبار انجام دهند.

 

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal