ایران سال عاری از بیماری طاعون گاوی را پشت سر گذاشت
1388/01/17

رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: ايران در سال گذشته ضمن كنترل و پيشگيري از بيماري آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان، سال عاري از بيماري طاعون گاوي را نيز پشت سر گذاشت.

به گزارش ايرنا،دكتر "مجتبي نوروزي" در نخستين نشست مديران سازمان دامپزشكي كشور در سال جديد، به بيان موفقيت‌هاي دامپزشكي در عرصه‌هاي گوناگون با وجود معضل خشكسالي پرداخت و پاك بودن كشور از بيماري‌ها را حاصل تلاش يكايك پرسنل دامپزشكي برشمرد.

وي اظهار داشت: سال گذشته شاهد كاهش تلفات در كل مجموعه پرورش طيور بوديم و در استان هرمزگان نيز واكسيناسيون شاربن قطع شد كه نشان‌دهنده جديت سازمان در ريشه‌ كني اين بيماري است. دكتر نوروزي همچنين اطلاع‌رساني جدي، مستمر و گسترده را از برنامه‌ها و سياست‌هاي مهم پيش روي دامپزشكي در سال جاري عنوان كرد و با اشاره به نامگذاري سال جديد از سوي مقام معظم رهبري به نام سال "اصلاح الگوي مصرف"، بر لزوم رعايت دقيق فرمايش مقام معظم رهبري تاكيد كرد. وي خواستار حضور پررنگ و قوي در برقراري ارتباط دوسويه با رسانه‌ها و تهيه فيلم و گزارش در بخش‌هاي مختلف دامپزشكي شد.

رييس سازمان دامپزشكي، رشد 38 درصدي اعتبارات جاري اين سازمان را در سال جاري نويدبخش سالي پربار براي دامپزشكي دانست. دكتر نوروزي در پايان بر لزوم همكاري و همدلي بيش از پيش مديران و مسئولان دامپزشكي براي اعتلاي جايگاه دامپزشكي تاكيد كرد.

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal