طرح شناسنامه‌دار كردن ماهي قزل‌آلا اجرا مي شود
1392/07/30

رييس سازمان شيلات ايران گفت: پس از شناسنامه‌دار شدن ميگو، اجراي اين طرح براي ديگر محصولات شيلاتي در دستور كار قرار گرفت و ماهي قزل‌آلا نيز به زودي شناسنامه‌دار مي‌شود.حسن صالحي معاون وزير جهاد كشاورزي در گفت‌وگو با ايسنا اظهاركرد: انجام كارهايي مانند تعريف كد رهگيري و شناسنامه‌دار كردن محصولات شيلاتي زمان‌بر است چرا كه بايد پس از اتمام مطالعات اوليه، ابتدا طرح در مقياس پايلوت اجرا شود.

وي افزود: شناسنامه‌دار كردن ماهي قزل‌آلا با مشاركت صنايع شيلاتي و حمايت سازمان ميادين ميوه و تره‌بار در دستور كار قرار گرفته‌ است؛ به گونه‌اي كه برنامه عملياتي آن تدوين شده و به زودي در مراكز عمده عرضه آغاز مي‌شود.

رييس سازمان شيلات گفت: روش‌هاي آماري و محاسبه و جمع‌بندي ميزان توليد در سازمان شيلات ابتدا در اسكله‌ها و بنادر ساحلي انجام مي‌شود. در اين راستا فرم‌هايي در معاونت ماهيگيري تهيه شده كه اختيار مديران شناورها قرار مي‌گيرد و از سوي آن‌ها تكميل مي‌شود.

صالحي ادامه داد: براي اطمينان بيشتر ناظران سازمان شيلات به صورت تصادفي بر اين آمارهاي ارائه شده نظارت مي‌كنند و برخي آموزش‌هاي لازم به آن‌ها داده مي‌شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي اظهاركرد: در مزارع پرورش ماهي و ميگو به ويژه محصولاتي مانند ميگو كه عمده آن صادراتي است آمارها از دقت بسيار بالايي برخوردار است چرا كه به هنگام صادرات آمارها بايد بسيار دقيق باشند تا در گمرك با همان دقت ثبت شود و در آينده دقت آن بيشتر شود.

رييس سازمان شيلات با بيان اينكه در آينده بر ثبت و اعلام آمارهاي توليد محصولات شيلاتي دقت بيشتري صورت مي‌گيرد، تصريح كرد: براي مطمئن شدن از ميزان صحت و دقت آمارهاي توليد و صيد محصولات شيلاتي در سال گذشته بايد منتظر ماند تا آمار توليد و صيد محصولاتي مانند ميگو در سال جاري مشخص شود تا با مقايسه آن با آمارهاي سال گذشته، بتوان دقت محاسبه توليد اين محصولات را در سال‌هاي اخير متوجه شد.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal