عرضه شبانه روزی گوشت قرمز و مرغ در ایام نوروز
1387/12/27

معاون وزير جهاد كشاورزي در امور دام از عرضه شبانه‌روزي گوشت قرمز و مرغ در سراسر كشور در نوروز خبر داد.

مهندس سيدنظام‌الدين سجادي در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، افزود: براي عرضه گوشت قرمز و مرغ در همه استان‌ها با دادن اختيارات كافي، ستادي به رياست سازمان جهاد كشاورزي تشكيل شده و از همه شبكه‌هاي توزيع براي گوشت قرمز و مرغ استفاده مي‌شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي در امور دام تصريح كرد: انبارهاي شركت پشتيباني امور دام پر از ذخاير گوشت قرمز و مرغ است و هيچ كمبودي در اين زمينه مشاهده نمي‌شود.

سجادي در مورد عرضه گوشت در روزهاي تعطيل توسط شركت پشتيباني امور دام تاكيد كرد: شركت‌هاي تعاوني با در دست داشتن حواله به صورت شبانه‌روزي مي‌توانند گوشت مورد نياز و مرغ دريافت و بين مردم توزيع كنند.

وي افزود: حواله‌ها از ستاد توزيع استاني بين شركت‌هاي تعاوني مصرف و مراكز عمده عرضه توزيع مي‌شود و براساس حواله از انبارهاي شركت پشتيباني امور دام گوشت دريافت مي‌كنند.

وي افزود: همچنين سازمان تعزيرات حكومتي و سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان عضو ستادهاي استاني توزيع گوشت و مرغ هستند و اگر شهروندان با گران‌فروشي برخي افراد مواجه شدند، به اين سازمان‌هاي نظارتي اطلاع دهند.

معاون وزير جهاد كشاورزي در امور دام در مورد قيمت گوشت مرغ گفت: اين گوشت براي عوامل توزيع به قيمت 1900 تومان براي هر كيلوگرم عرضه مي‌شود كه آنها هم براي مصرف‌كننده در مراكز استان‌ها به قيمت 20 هزار تومان و در شهرستان‌ها به علت بُعد مسافت 2 هزار و 50 تومان عرضه مي‌كنند.

سجادي در مورد قيمت گوشت قرمز گفت: قيمت گوشت قرمز بسته به كيفيت و نوع آن تفاوت مي‌كند و به طور ميانگين از كيلويي 5 هزار و 150 تا 5 هزار و 300 تومان در نوسان است، به عنوان مثال گوشت گوساله مخلوط هر كيلوگرم بايد با نرخ 5 هزار و 150 تومان عرضه شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي در امور دام تصريح كرد: در استان تهران در همه ميادين ميوه و تره‌بار و مرغ‌فروشي‌هاي سطح شهر و صنوف مربوطه عرضه مي‌شود، همچنين همه شركت‌هاي تعاوني مصرف كارگري، كارمندي و هر شركت ديگري كه خواهان حواله مرغ و گوشت باشند، بدون محدوديت عرضه مي‌كنيم.

وي تأكيد كرد:‌ آن قدر ذخيره گوشت و مرغ در انبارها و سردخانه‌هاي شركت پشتيباني امور دام وجود دارد كه هركس هرچقدر تقاضا كند، عرضه مي‌كنيم.

وي در مورد عرضه تخم‌مرغ نيز اظهار داشت: در اين كالا خوشبختانه مشكل خاصي به چشم نمي‌‌خورد و به صورت عادي در كشور عرضه مي‌شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر43 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal