بيوتكنولوژي ايران جايگاه نخست كشورهاي خاورنزديك و شمال افريقا را در اختيار دارد
1386/12/06

رئيس موسسه تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي گفت :ايران جايگاه نخست كشورهاي خاورنزديك و شمال افريقا را در حوزه بيوتكنولوژي در اختيار دارد .

به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر،دكتر يد مجتبي خيام نكويي در نشست خبري ورسانه اي گفت :مصر نزديكترين رقيب ايران در حوزه بيوتكنولوژي در منطقه خاورميانه و كشورهاي شمال افريقا است .

وي افزود :موسسه تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي در سال 79در كرج تاسيس شد و تاكنون منشا خدمات بسياري در بخش كشاورزي و داروسازي بوده است .

نكويي ياداورشد:مركز تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي داراي سه مركز منطقه اي شمال غرب و غرب به مركزيت تبريز ،مركزي به مركزيت اصفهان و شمال به مركزيت رشت است .

وي اضافه كرد:مركز غرب و شمال غرب به تحقيقات درباره صنايع غذايي ،مركز مركزي به تحقيقات درباره گياهان دارويي و متابوليت هاي ثانويه و مركز شمالي به تحقيقات درباره دام و ابزيان مي پردازد.

رئيس موسسه تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي گفت :توليد علم و دانش ،انتقال فناوري هاي نوين به حوزه هاي اجرايي ،اموزش نيروهاي متخصص و برقراري ارتباط با مراكز علمي و اموزشي بين المللي از وظايف اين موسسه است .

وي افزود :اين موسسه با امضا تفاهم نامه اي ميان دبيركل اكو و رئيس سازمان اموزش و تحقيقات وزارت جهاد كشاورزي به عنوان پايگاه اصلي شبكه بيوتكنولوژي كشورهاي عضو اكو در امده و رئيس كارگروه فني تكنولوژي هاي نشانگرهاي مولكولي شبكه منطقه خاور نزديك و شمال افريقا است .


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal