نايب رئيس كميسيون كشاورزي مجلس: وزارت جهادكشاورزي در ارائه خدمات به كشاورزان موفق عمل كرده است
1385/07/29

  

خبرگزاري فارس: نايب رئيس اول كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس گفت: وزارت جهادكشاورزي طي يك سال گذشته در بخش زراعي و دامي و همچنين ارائه خدمات به كشاورزان موفق عمل كرده است.             

  

علي معلمي پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: وزارت جهاد كشاورزي دستور هيأت دولت در خصوص تمديد بدون جريمه ديركرد سر رسيد بدهي كشاورزان خسارت ديده بر اثر خشكسالي و سرمازدگي را از طريق بانك كشاورزي اجرا كرده است، در حالي كه بانكهاي ديگر كه زير مجموعه وزارت امور اقتصادي و دارايي هستند، در اين زمينه خوب عمل نكرده اند.

نايب اول رئيس كميسيون كشاورزي مجلس در عين حال پرداخت به موقع پول گندمكاران را تلاش مشترك وزارت جهاد كشاورزي ، بازرگاني و بانك ملت براي ارائه خدمات بيشتر به كشاورزان و دلگرمي آنان براي توليد بيشتر عنوان كرد.

نماينده مردم ميناب،رودان و جاسك در مجلس به افزايش عملكرد شبكه هاي آبياري زهكشي و آبياري تحت فشار در اراضي كشاورزي نيز اشاره كرد و افزود: از سال 84 تاكنون در اين زمينه 30 درصد افزايش عملكرد در اين شبكه ها وجود داشته‌است.

معلمي پور در ادامه يكي از دلايل استيضاح وزير جهاد كشاورزي را ناشي از اقدام هاي تلافي جويانه كساني دانست كه اكنون از بازپس گيري زمين هايي كه در چند سال پيش از طريق روابط به آنها واگذار شده بود، ناراضي هستند.

معلمي پور افزايش واردات ميوه را يك ايراد استيضاح كنندگان برشمرد و اظهار داشت: وزير جهاد كشاورزي موافق واردات محصولات كشاورزي از جمله ميوه نيست و اين در حالي است كه بعضي از واردكنندگان به بهانه كنترل گراني در تمام فصول سال اقدام به واردات ميوه كرده و به توليدكنندگان داخلي آسيب مي رسانند.

نايب اول رئيس كميسيون كشاورزي مجلس افزود: مهندس اسكندري چوب كارهاي ديگر وزيران و برخي از سياست هاي هيأت دولت را مي خورد.

وي در ادامه اظهارات استيضاح كنندگان در خصوص عدم توجه به مزيت هاي نسبي كشور در دوران وزارت اسكندري را خلاف واقعيت دانست و گفت: افزايش صادرات حاكي از توجه به مزيت هاي نسبي در بخش كشاورزي است.

معلمي پور در عين حال بر افزايش صادرات محصولات كشاورزي تأكيد كرد و گفت: براي تقويت بخش كشاورزي، بايد صادرات افزايش يابد، دولت نيز براي تعادل قيمتها مي تواند به كشاورزان يارانه بپردازد.

به گفته وي تعامل با اقتصاد جهاني از ضرورت هاي دنياي امروز است و مي تواند از طريق افزايش كمي و كيفي محصولات كشاورزي ايران در بازارهاي جهاني به رقابت بپردازد.

معلمي پور در همين حال ابراز اميدواري كرد كه مهندس اسكندري در مقام وزارت جهاد كشاورزي باقي بماند.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
moharam aval 95.Doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal