ایران تجهیزات آبیاری نوین به کشور غنا صادر می کند
1393/02/21

در دیدارهیئت اعزامی از کشور غنا با مدیران معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی و چند تن از تولید کنندگان تجهیزات آبیاری تحت فشار در کرج راه های صادرات لوازم و ادوات سامانه های نوین آبیاری به این کشور بررسی شد .  

به گزارش روابط عمومی معاونت آب وخاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی ، در این نشست که با هدف ارائه توانمندیهای بخش دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سامانه های نوین آبیاری و صنایع کشاورزی برگزار شد ، هیئت اعزامی کشور غنا خواستار مطالعه و اجرای آبیاری نوین در اراضی کشاورزی خود شدند .براساس این گزارش ، در این نشست معاون وزیر کشاورزی وزارت غذا و کشاورزی جمهوری غنا گفت : در زمینه آبیاری تحت فشار و صنایع کشاورزی باید تلاش کرد بخش خصوصی هر دو کشور با هم ارتباط و تعامل داشته باشند و دولتها نیز از این بخش حمایت لازم را به عمل آورند .

  این گزارش در ادامه خاطر نشان ساخت : در این نشست همچنین مهندس علیرضا پوربصیر مدیرکل دفتر امور صنایع کشاورزی و مهندس علی گرجی معاون دفتر توسعه سامانه های نوین آبیاری معاونت آب و خاک و صنایع به طور جداگانه گزارشی از وضعیت موجود صنایع تبدیلی و تکمیلی و غذا و آبیاری تحت فشار در کشورمان به هیئت اعزامی کشور غنا ارائه دادند .

گزارش روابط عمومی معاونت آب وخاک و صنایع ورزات جهاد کشاورزی در ادامه یادآور شده است : مدیران عامل چند شرکت غیر دولتی نیز به طور جداگانه توانایی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه طراحی ، اجرا و ساخت تجهیزات آبیاری تحت فشار و نحوه صادرات لوازم آبیاری نوین را به کشور غنا تشریح کردند .

شایان توجه است دکتر احمد یعقوب حسن معاون وزیر کشاورزی ، دکتر ویلسون دارکوال مدیرآبیاری ، دکتر جی. ام. احمد معاون مدیرکل در امور مهندسی کشاورزی و دکتر بنیامیدی مشاور  وزارت  غذا  و کشاورزی و متخصص اقتصاد کشاورزی هیئت اعزامی کشور غنا را همراهی می کردند .

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal