«شورای خرید گندم» در استان ها تشکیل می شود
1393/02/08

 مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: برای نظارت جامع محصول راهبردی گندم تولیدی در کشور شورای خرید گندم در استان ها تشکیل می شود.

حسین صفایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در کرمان افزود: شورای خرید گندم در استانداری ها و بر اساس دستورالعمل وزیر جهاد کشاورزی به ریاست استاندار و یا یکی از معاونان وی و عضویت دستگاه های مرتبط مانند جهادکشاورزی، تعاون روستایی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و فرماندهی انتظامی هر استان تشکیل می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیتی که خرید گندم دارد باید محصول مازاد بر نیاز کشاورزان با چارچوبها، مقررات و مصوبات دولت درست و به موقع خریداری و به محلهای ذخیره سازی حمل شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی تاکید کرد: پول کشاورزان نیز باید به موقع به آنها پرداخت شود که مجموعه این مسایل تمهیداتی را می طلبد لذا باید در استانها توسط استانداران و در چارچوب شورای خرید گندم مدیریت شود.

وی با اشاره به آغاز فصل برداشت گندم از دو هفته آینده در کرمان گفت: یکی از اهداف در سفر به کرمان تشکیل شورای خرید گندم در این استان است.

صفایی خرید گندم را امری با اهمیت دانست و افزود: گندم از نظر راهبردی مهمترین کالای زارعی کشور است که باید خرید این محصول به خوبی و با کمک دستگاههای مربوط انجام شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون گندم توسط شرکت غله، بازرگانی دولتی ایران و اتحادیه تعاونیهای روستایی خریداری می شود ادامه داد: هر کیلوگرم گندم که رطوبت زیر 12 درصد، افت مفید زیر چهار درصد و افت غیرمفید زیر دو درصد داشته باشد به نرخ 9 هزار و 50 تومان خریداری می شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: برای هر کیلوگرم گندم دروم نیز قیمت هزار و 80 تومان تعیین شده است.

وی همچنین ظرفیت سیلوهای ذخیره سازی و کارخانه آرد استان کرمان را 280 هزار تن اعلام و بیان کرد: امسال در همین حدود نیز گندم خریداری خواهد شد.

صفایی گفت: حدود 9 میلیون تن سیلوی استاندارد در سطح کشور وجود دارد که یک سوم آن شامل حدود سه میلیون تن دولتی، سه میلیون تن متعلق به بخش خصوصی و سه میلیون تن متعلق به کارخانه های آرد است.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal