ارتقای جایگاه موسسه رازی با توسعه شرکت های دانش بنیان
1392/09/25

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان از اولين اولويت‌هاي علمي دولت يازدهم است و براي رشد و توسعه اين شركت ها، برنامه‌هاي دقيقي تدوين شده است.

به گزارش ايسنا، دكتر سورنا ستاري، در بازديداز موسسه تحقيقات و سرم سازي رازي كه به مناسبت هفته پژوهش و فناوري صورت گرفت، گفت: روند توليد واكسن و سرم در موسسه رازي بايد به نحوي ارتقا يابد كه اين موسسه در كنار جايگاه نخست كشوري، در سطح دنيا نيز حرف هاي اساسي داشته باشد.

وي افزود: بدون شك موسسه رازي با بهره گيري از متخصص ترين پژوهشگران كشور و با تجربه طولاني در توليد علم ، در حال حاضر در جايگاه واقعي خود قرار نگرفته است.

ستاري خاطرنشان كرد:هرچند تلاش مديران قبلي اين موسسه در ارتقاي سطح كمي و كيفي توليدات و همچنين توسعه فعاليت‌هاي پژوهشي دراين موسسه ستودني است اما نبايد فراموش كرد كه موسسه رازي براي رسيدن به جايگاه واقعي خود نيازمند ايده پروري و استقبال از طرح ها ي نو در زمينه هاي مختلف علمي و پژوهشي است.

وي تصريح كرد: موسسه رازي همواره بخش قابل توجهي از نياز كشور در بخش توليد واكسن دام ،طيور و انسان را تامين كرده و در موارد بحراني نيز بسياري از مشكلات اين حوزه را به دوش كشيده و به كمك مراكز بهداشتي و درماني كشور آمده است .

ستاري گفت: موسسه رازي و ساير موسسات پژوهشي مي‌توانند با توسعه شركت هاي دانش بنيان و استفاده از حلقه‌هاي تبديل ايده به محصول زمينه تثبيت موقعيت خود در بازارهاي داخلي و بين اللملي را فراهم كنند.

معاون علمي و فناوري رييس‌جمهور تاكيد كرد: با رشد شركت‌هاي دانش بنيان و بكارگيري نيروهاي جديد بدون شك وضعيت اشتغال كشور از حالت فعلي خارج و رو به بهبود مي‌رود.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal