تدوين آيين نامه تشكيل پليس قرنطينه در كشور
1387/07/15

رييس سازمان دامپزشكي كشور از تدوين آيين نامه تشكيل پليس قرنطينه توسط اين سازمان خبر داد. مجتبي نوروزي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با بيان آنكه اين آيين نامه هم اكنون در حال تدوين است، افزود: پس از تدوين اين آيين نامه ، در صورت تصويب آن در دولت تشكيل پليس قرنطينه در كشور اجرايي خواهد شد.

وي وظايف پليس قرنطينه را در صورت تشكيل مشابه وظايف يگان حفاظت از منابع طبيعي دانست و اظهار داشت: پليس قرنطينه حفاظت از سلامت و بهداشت منابع دامي كشور و برخورد با تخلفات احتمالي را در اين خصوص برعهده خواهد داشت.

به گفته رييس سازمان دامپزشكي كشور، در صورت تشكيل پليس قرنطينه وظيفه نظارتي و حاكميتي اين سازمان افزايش خواهد يافت.

وي با بيان آنكه در زمان حاضر برخورد با تخلفات دامپزشكي با هماهنگي دستگاههاي متعددي ازجمله دادگستري، نيروي انتظامي و ... صورت مي‌گيرد، تصريح كرد: تشكيل پليس قرنطينه اين امكان را فراهم مي‌آورد تا سازمان دامپزشكي با آموزش نيروهاي متخصص در درون پيكره اين سازمان، از اختيارات بيشتري در برخورد با تخلفات برخوردار شود. نوروزي همچنين درخصوص شيوع بيماري لكه سفيد در برخي از مزارع پرورشي ميگو در منطقه چابهار، گفت: سازمان دامپزشكي هم اكنون براي ضدعفوني و معدوم‌سازي ميگوهاي مزارعي كه احتمال شيوع بيماري در آنها وجود دارد، وارد عمل شده است. به گفته وي، اين بيماري تاكنون ‪۵۰درصد از حدود ‪۵۰۰مزرعه پرورشي ميگو در منطقه چابهار را فرا گرفته و با توجه به پوشش بيمه‌اي تمام مزارع، مشكلي براي پرداخت غرامت پرورش‌دهندگان ميگو وجود ندارد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal