افزایش نرخ خرید تضمینی چغندر قند در سال 92 ؛ هر کیلو 165 تومان
1392/01/06

مديركل دفتر پنبه‌دانه‌هاي روغني و گياهان صنعتي وزارت جهاد كشاورزي گفت: نرخ خريد چغندر قند در سال ۹۲ از ۱۳۵ تومان به ۱۶۵ تومان در هر كيلوگرم افزايش يافت و كارخانه‌هاي قند آماده عقد قرارداد هستند.

محمدرضا درگاهي در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، با اعلام اين خبر اظهارداشت: اين تصميم با عنايت به اهميت قند و شر به عنوان يكي از منابع مهم تامين انرژي و با در نظر گرفتن افزايش هزينه‌هاي توليد كشاورزان و تشويق و ترغيب آنها براي افزايش توليد صورت گرفته است.

مديركل دفتر پنبه دانه ‌هاي روغني و گياهان صنعتي وزارت جهاد كشاورزي افزود: نرخ خريد تضميني چغندر قند 135 تومان با عيار متوسط 16 بود كه در قبال تحويل يك تن چغندر قند 20 كيلو گرم تفاله خشك و 2 كيلو گرم قند و شكر نيز به كشاور تحويل داده مي‌شد.

وي ادامه داد: در جديدترين تصميم‌گيري علاوه بر تحويل 20 كيلو گرم تفاله خشك و 2 كيلو گرم قند و شكر به ازاي هر تن چغندر قند تحويلي 30 تومان نيز بعنوان جايزه تشويقي و هزينه حمل از سوي كارخانجات قند كشور به زارعان پرداخت خواهد شد.

درگاهي تصريح كرد: با پرداخت 30 تومان كمك هزينه حمل، نرخ خريد تضميني چغندر قند به 165 تومان در هر كيلو افزايش مي‌يابد.

مديركل دفتر پنبه دانه ‌هاي روغني و گياهان صنعتي وزارت جهاد افزود: ميزان نياز كشور به قند و شكر، سالانه 2.2 ميليون تن است كه حدود 1.2 ميليون تن آن از چغندر قند و نيشكر داخل كمشور بعمل مي‌آيد.

وي تصريح كرد: با توجه به هماهنگي بعمل آمده با سازمانهاي جهاد كشاورزي استانها و انجمن صنفي كارخانجات قند و شكر كشور ، نهاده‌هاي مورد نياز كشاورزان از جمله كود شيميايي و بذر تأمين شده و كارخانجات قند كشور آماده عقد قرارداد هستند.

مديركل دفتر پنبه دانه ‌هاي روغني و گياهان صنعتي وزارت جهاد اظهارداشت: از همه زارعين كشور درخواست مي‌شود براي تامين نياز كشور و دسترسي به خودكفايي و همچنين با عنايت به اهميت كشت محصول چغندر قند در برنامه تناوب زراعي بويژه نقش آن در كاهش آفات ، بيماري و علف‌هاي هرز و افزايش عملكرد غلات كشور ، ضمن مراجعه به كارخانجات قند نسبت به عقد قرارداد، كشت چغندر قند اقدام كنند.

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal