معاون وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت توسعه تخصصی بورس کالاهای کشاورزی تاکید کرد
1386/11/03

معاون امور برنامه ريزي واقتصادي وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به ضرورت توسعه تخصصي بورس كالاهاي كشاورزي، گفت: بورس كالاي كشاورزي به مراكزي تبديل شده بود كه برخي افراد فقط حضور ظاهري در بورس داشتند، درحالي كه معاملات خود را خارج از بورس و زير قيمت هاي اعلام شده در بورس انجام مي دادند.

دكتر صادق خليليان معاون امور برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي در گفت وگو با خبرنگار موج؛ يكي از راههاي توسعه بخش كشاورزي وحمايت از كشاورزان را ايجاد بورس قوي و فعال در بخش كشاورزي خواند و اظهارداشت: اين امر به شفاف شدن قيمت محصولات كشاورزي كمك نموده و بازار داد و ستد محصولات را از انحصار خارج مي كند.

وي افزود: تحقق اين امر با راه اندازي تالارهاي بورس منطقه اي ايجاد مي شود تا كشاورزان و تشكلهاي كشاورزي در مناطق مختلف كشور به بورس دسترسي داشته باشند.

دكتر خليليان با اشاره به ضرورت توسعه تخصصي بورس كالاهاي كشاورزي بيان كرد: در اين راستا براي محصولاتي مانند پسته، زعفران ، برنج وغيره بايد بورس هاي تخصصي ايجاد شود.

وي تصريح كرد: از زمان تشكيل بورس محصولات كشاورزي در دولت گذشته تاكنون حركت سريعي در اين راستا صورت نگرفته است كه دليل عدم موفقيت اين بورس تشكيل يك بورس كالاي كشاورزي در تهران بود كه كشاورزان ساير مناطق به آن دسترسي نداشتند.

دكتر خليليان ادامه داد: بورس كالاي كشاورزي به مراكزي تبديل شده بود كه برخي افراد فقط حضور ظاهري در بورس داشتند، درحالي كه معاملات خود را خارج از بورس و زير قيمت هاي اعلام شده در بورس انجام مي دادند.

معاون امور برنامه ريزي واقتصادي وزارت جهاد كشاورزي گفت: همچنين به دليل پراكنده و سنتي بودن ساختار بخش كشاورزي كشور و عدم وجود تشكلهاي قوي بازاررساني محصولات كشاورزي كشاورزان عملا امكان ارائه محصولات خود در بورس تهران را ندارند.

دكتر خليليان در پايان با بيان اين كه وزارت جهاد كشاورزي موافق ادغام بورس كالاي كشاورزي با بورس فلزات نبود، تصريح كرد: بايد فرصت بيشتري به بورس كالاي كشاورزي داده ميشد، به طوريكه تالارهاي منطقه اي و تخصصي بورس محصولات كشاورزي به تدريج ايجاد ميشد تا به يك بورس قوي و فعال تبديل شود.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal