ارايه 17 هزار ميليارد ريال تسهيلات به كشاورزان از سوي صندوق هاي حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي
1391/10/26

قائم مقام شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي گفت: 250 ميليارد ريال اعتبار دولتي، معادل 49 درصد سهام صندوق هاي حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي استان تهران از محل استانداري و اين شركت تامين شد.

به گزارش ايرنا، عوض عليزاده مقدم در نشست مجمع عمومي موسس صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي شهرستان قدس افزود: بقيه سهام اين صندوق ها بر عهده توليدكنندگان بخش كشاورزي است كه با تامين مبالغ مالي آن، سرمايه آنها در 14 شهرستان استان به 520 ميليارد ريال مي رسد.

وي با بيان اينكه صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي شهرستان قدس نخستين صندوق تاسيس شده در استان تهران است، اظهار كرد: برنامه ريزي براي ايجاد اين صندوق در ساير شهرستان هاي استان نيز انجام شده است.

عليزاده، تسهيلات ارايه شده به كشاورزان و توليدكنندگان، از سوي صندوق هاي حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي از زمان تاسيس(10 سال گذشته) تاكنون را 17 هزار ميليارد ريال ذكر كرد و گفت: در زمان حاضر بيش از 53 صندوق در اين بخش با سرمايه اي بيش از چهار هزار ميليارد ريال فعال است كه از اين تعداد 32 صندوق استاني، پنج شهرستاني و بقيه نيز تخصصي هستند.

وي اصلي ترين نياز بخش كشاورزي را تامين سرمايه و منابع مالي ذكر كرد و افزود: اين صندوق ها مي توانند بسترهاي لازم را براي توسعه فعاليت هاي بخش كشاورزي فراهم كنند.

قائم مقام شركت مادر تخصصي حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي فلسفه وجودي تشكيل صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي را برگرفته از اصول و مباني مذهبي و ملي برشمرد و گفت: اين صندوق به دور از ضوابط دست و پاگير بانك ها اقدام به پرداخت تسهيلات به فعالان اين بخش مي كنند.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal