گردهمايي مديران نظام‌هاي بهره‌برداري سراسر كشور برگزار مي‌شود
1387/01/28

گردهمايي مديران نظام‌هاي بهره‌برداري سراسر كشور با حضور مسئولين و كارشناسان روزهاي دهم و يازدهم ارديبهشت ماه سال جاري در كرج برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس غلامحسين طباطبايي مديركل دفتر نظام‌هاي بهره‌برداري با اعلام اين خبر، هدف از برگزاري اين گردهمايي را ابلاغ سياست‌هاي جديد و اهداف معاونت صنايع و امور زيربنايي به مديران نظام‌هاي بهره‌برداري كشور، ايجاد تعامل هرچه بيشتر و طرح مشكلات و خواسته‌هاي آنان عنوان كرد.

وي آشنايي و بررسي نهايي طرح‌هاي نظام بهره‌برداري براي عملياتي كردن آن توسط مديران استانها را از ديگر اهداف اين گردهمايي برشمرد و اظهار داشت: پنج طرح در زمينه تدوين دستورالعمل تاسيس شركت‌هاي خصوصي كشت و صنعت، ساماندهي واحدهاي خرد و دهقاني، اصلاح و بازنگري قانون و اساسنامه شركتهاي سهامي زراعي، مجتمع‌هاي توليدي و نقش نظام‌هاي بهره‌برداري و تشكل‌هاي ايران در قالب پنج كميسيون تخصصي مورد بحث و برررسي قرار مي‌گيرد.

مهندس طباطبايي در عين حال نقش اين گردهمايي را در ارايه و تبادل اطلاعات، تحولات و دستاوردهاي مرتبط با نظام‌هاي بهره‌برداري مهم ارزيابي كرد.

وي در مورد سياست‌هاي جديد معاونت صنايع و امور زيربنايي نيز اظهار داشت: براساس اين سياست‌ها از اين پس، هيچ سازه آبي و خاكي از قبيل بند انحرافي، سد كوچك و آبياري تحت فشار در استانهاي كشور نبايد بدون بررسي و تعيين نوع نظام بهره‌برداري ايجاد شود.

مديركل دفتر نظام‌هاي بهره‌برداري هدف از اجراي اين سياست را نگهداري صحيح از سازه‌ها و افزايش بهره‌وري بيان كرد.

وي در همين حال تعيين نظام‌هاي بهره‌برداري اراضي كه در جوار ايستگاه‌هاي پمپاژ يا زير سدها قرار دارند و در حال واگذاري به بهره‌براران است را ضروري دانست.اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal