800 مرکز خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می کنند
1393/01/23

جشن برداشت گندم کشور به صورت نمادین در یکی از مزارع شهرستان مْهر فارس برگزار شد . به گزارش واحد مرکزی خبر،مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی کشور در حاشیه این جشن گفت: برداشت گندم کشور در مناطق گرمسیری شروع شده است و در کشور حدود 800 مرکز خرید گندم را پیش بینی کرده ایم که گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می کنند.

آقای صفایی افزود : در استان فارس 135 مرکز با همکاری شرکت های غله و بازرگانی دولتی ایران راه اندازی و تجهیز کرده ایم.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت فارس و گندم کاران این استان هم ازنظر مقدار کشت و گندمی که تولید می کنند و هم از لحاظ کیفیت خوبی که گندم تولیدی استان فارس دارد، پیش بینی کرده ایم که کشاورزان با سهولت و دسترسی مناسب بتوانند گندم های خود را به مراکز خرید عرضه کنند و در یک شرایط مناسب و وقفه کوتاه وجه فروش گندم به آنها پرداخت شود.

مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی کشور گفت: در مناطقی که تازه شروع می کنیم طی 2 هفته آینده وجه مورد طلب کشاورزان پرداخت می شود و به تدریج این روزها کاهش پیدا خواهد کرد.

آقای صفایی در ادامه افزود: از تولید کنندگان بذر حمایت و در تأمین به موقع انواع کودهای شیمیایی به گندمکاران کمک می کنیم.

وی اضافه کرد : امسال با اجرای قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی، متولی خرید گندم وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی است و با همکاری شرکت های غله و بازرگانی دولتی ایران همه گندم عرضه شده را خریداری و به سیلوها حمل می کند تا در طول سال به مصرف خبازی ها و واحدهای صنعتی برسد.

مدیر عامل سازمان تعاون روستایی کشور افزود : کرایه حمل تا مرکز خرید به عهده کشاورزان و از آنجا تا محل سیلوها به عهده دولت است.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal