مدير كل دفتر برنج و حبوبات وزارت جهاد كشاورزي: طرح خودكفايي برنج به سازمان مديريت ارائه شد
1385/10/23


طرح خودكفايي برنج با هدف افزايش عملكرد در واحد سطح و جايگزيني و افزايش سطح زيركشت ارقام پر محصول برنج به سازمان مديريت ارائه شده است.

مدير كل دفتر برنج و حبوبات وزارت جهاد كشاورزي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارسال طرح خوكفايي برنج به سازمان مديريت ، ‌افزود:‌ هم اكنون اين طرح در حال بررسي در سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور است.

به گفته بهمن ناصحي،‌ اگرچه طرح خودكفايي برنج هنوز به طور كامل به تصويب دولت نرسيده اما از امسال مقدمات اجراي آن فراهم شده است.

وي در مورد سياست هاي اتخاذ شده در طرح خودكفايي برنج ‌تصريح كرد:‌ براساس برنامه ريزي انجام شده و با توجه به  محدوديت آب، لذا قرار است از طريق افزايش عملكرد در واحد سطح وجايگزيني و افزايش سطح زيركشت ارقام پر محصول برنج، تا سه سال آينده درتوليد برنج خودكفا شويم .

ناصحي  توسعه مكانيزاسيون و كاهش هزينه توليد برنج از ديگر اقدامات صورت گرفته درراستاي رسيدن به خودكفايي در توليد برنج دانست و گفت:‌ با توجه به ارائه تسهيلات مناسب به كشاورزان براي خريد ماشين آلات كشاورزي و افزايش تعداد مهندسان ناظر درمزارع اميد است به اهداف طرح سه ساله خودكفايي برنج  برسيم .

وي در مورد  توليد 40 هزار تني بذر هيبريد در سال جاري  گفت: ‌امسال و براي نخستين بار در تاريخ برنجكاري كشور حدود 40 هزار تن بذر هيبريد توليد شده كه براساس برنامه ريزي انجام شده سال آينده زيركشت خواهد رفت.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal