اجراي طرح شناسنامه‌دار كردن دام ها براي جلوگيري از قاچاق
1392/08/27

رييس سازمان دامپزشكي گفت: سازمان دامپزشكي همكاري‌هاي خود را براي جلوگيري از قاچاق دام با دستگاه‌هاي مرتبط انجام مي‌دهد و در اين راستا طرح شناسنامه‌دار كردن دام را در دستور كار قرار داده است.

محسن دستور در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد:‌ طي نشستي كه با مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق كالا برگزار شد قرار است نشست مشابهي با وزارت كشور و استانداري‌هاي استان‌هاي مرزي برگزار شود هماهنگي‌ها بين سازمان دامپزشكي و دستگاه‌هاي مرتبط در راستاي جلوگيري از قاچاق دام افزايش مي‌يابد.

وي افزود: سازمان دامپزشكي به عنوان دستگاه نظارت بهداشتي بر واردات دام و فرآورده‌هاي خام دامي، طرح هويت‌دار كردن يا شناسنامه‌دار كردن دام را در دستور كار قرار داده كه دراين راستا مقدمات آن انجام شده و طرح در مرحله آزمايشي آغاز شده است.

رييس سازمان دامپزشكي ادامه داد: طرح هويت‌دار كردن دام ابتدا از دام‌هاي سنگين آغاز مي‌شود و سپس دام‌هاي سبك نيز شناسنامه‌دار مي‌شوند.

دستور تاكيد كرد: اگر در طرح هويت‌دار شدن دام همه دام‌هاي وارداتي و داخلي كشور شناسنامه‌دار شوند و داراي پلاك باشند مي‌توان به راحتي دام‌هايي كه خارج از سيستم نظارتي سازمان دامپزشكي و ديگر دستگا‌ه‌هاي نظارتي كشور وارد شده را شناسايي و با متخلفان و قاچاقچيان برخورد جدي كرد.

وي افزود: طرح هويت‌دار كردن دام، ابتدا از متقاضياني آغاز مي‌شود كه مي خواهند دام‌هايشان را جابجا كنند تا بتوانيم ابتدا دام‌هايي كه در قالب اين اقدامات تحت نظارت سازمان دامپزشكي قرار مي‌گيرند را شناسنامه‌دار كنيم.

رييس سازمان دامپزشكي گفت: در اين طرح حداقل اطلاعات مورد نياز از نظر هويتي و سلامت بهداشتي دام مورد بررسي،‌ آزمايش و تاييد سازمان دامپزشكي قرار مي‌گيرد تا در مراحل بعدي بتوانيم راحت‌تر دام‌هاي شناسنامه‌دار شده را تحت كنترل قرار دهيم.
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal