گردهمائی مدیران مراکز تحقیقاتی ، آموزشی و ترویجی کشور برگزار شد
1393/01/30

گردهمائی دو روزه مدیران مراکز تحقیقاتی ، آموزشی و ترویج کشور چهارشنبه 27 و 28 فروردین 93 در ستاد سازمان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی در این مراسم دکتر مطلبی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی سازمان با اشاره به شعار سال که مقام معظم رهبری فرموده بودند فعالیت های سال جاری را با تاکید بر برنامه محوری و تاکید بر اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی توضیح داد و رویکرد این سازمان را تشریح کرد . وی تشکیل و بازنگری شوراهای تحقیقاتی ، آموزشی و ترویجی استانها را الزامی دانست و سپس به تشریح فعالیت  کمیسیون های تخصصی تحقیقاتی ، آموزشی و ترویجی و برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی پرداخت . دکتر مطلبی ترویج را حلقه مفقوده ی دانست که لازم است هرچه زودتر درسازمان به آن توجه ویژه شود. معاون رئیس سازمان خواستار مشارکت هرچه بیشتر همکاران در این گردهمائی شد.

 حجت الاسلام سعیدیان مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان ضمن میلاد حضرت زهرا(س) سال جدید را پربرکت و توام با فرهنگ و مدیریت جهادی دانست و راه تحقق این شعار که توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است را صرفا از طریق تحقیقات و فعالیتهای تحقیقی امکان پذیر دانست.

دکتر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی بر فرصتهای درون سازمان تاکید و چهار رویکرد اصلی این سازمان را تشریح کرد. وی با اشاره به اینکه ظرفیت سازمان را باید با رویکرد کارآمدی آن در نظرگرفت بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی تاکید کرد و بهره مندی از ظرفیت دانشگاههارا یکی از رویکردهای مهم در سال جدید برشمرد. دکتر زند به نفی تمرکززدائی از سازمان اشاره کرد و تقویت زیرساختها را الزامی دانست . وی استفاده از ظرفیت سازمانها و موسسه های بین المللی را یک فرصت دانست و زیرساخت های اطلاعاتی درسازمان برای برنامه های مدیریتی آن را یک الزام عنوان کرد . معاون وزیر جهاد کشاورزی خواستار متوقف شدن رشد کمی و توجه به رشد کیفی در سازمان شد .وی برنامه محوری را به صورت مکتوب برای همه حوزه های سازمان مهم دانست و خواستار گسترش ابعاد نظارتی سازمان شد. دکتر زند سپس به بسته های انضباط مالی و اداری اشاره کرد و ازمدیران خواست تا با دقت بیشتری این مباحث را پیگری کنند.

مهندس عباس کشاورز معاون وزیرجهاد کشاورزی در تولیدات گیاهی چند هدف کشاورزی را برشمرد و آشنائی با مشکلات مردم را برای برون رفت از وضعیت موجود مهم ارزیابی کرد.

در ادامه دکتر محمد حسین عمادی مشاور وزیر جهاد کشاورزی مشکلات موجود در بخش را تشریح کرد و تغییر نگرش در این زمینه را حائز اهمیت دانست . وی تامین غذای کافی ، سالم و پایداری منابع را از وظایف دولت و وزارت جهاد کشاورزی دانست و با اشاره به اینکه هدف اصلی کشاورزان هستند، وظایف وزارت خانه را ارائه تسهیلات و امکانات برای کشاورزان بیان کرد . دکتر عمادی ارائه دانش فنی و افزایش مهارت کشاورزان را برای استفاده از منابع موجود بسیار مهم دانست و با تاکید براینکه وزارتخانه لازم است در شیوه دانش ، مهارت و کار کشاورزان نظارت و آنان را به دانش مجهز کند آن را زمینه تحول در کشاورزی عنوان کرد . وی با اشاره به اینکه کشاورز یک انسان مستقل و آزاد است ارتقاء دانش او را در این زمینه تاثیرگذار در تولید دانست .

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal