همکاری های کشاورزی ایران و کنیا گسترش می یابد
1387/05/23

محمدرضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي كشور در حاشيه پنجمين اجلاس كميسيون مشترك ايران و كنيا در نايروبي با جان ميچكوكي وزير محيط زيست و سرپرست وزارت دارايي كنيا ملاقات كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، طرفين در اين ملاقات ضمن ضرورت تقويت و حفظ روابط موجود بر استفاده از پتانسيلهاي موجود در بخشهاي مختلف تاكيد كردند.

سرپرست وزارت دارايي كنيا در اين ملاقات تمايل كشورش را براي اخذ تكنولوژي لازم از ايران به ويژه در بخش فناوري حفاظت از آب و خاك را خواستار شد.

وي با اشاره به لزوم افزايش تبادل تجربيات با توجه به اهداف طرح 2030 جهت تبديل كنيا به كشوري توسعه يافته، آمادگي كشورش را براي صادرات چاي از كنيا به ايران مورد تاكيد قرار داد.

وزير جهاد كشاورزي كشورمان نيز در اين ملاقات با تاكيد بر سياست دولت نهم مبني بر توسعه روابط  با كشورهاي آفريقايي و آمادگي كشورمان براي ارايه تجارب فني و تكنولوژي به آفريقا به لزوم گسترش همكاريهاي بانكي و مالي، آمادگي پذيرش فعاليت شركتهاي كنيايي در فرآيند خصوصي سازي، آمادگي ايران براي تامين خط اعتباري لازم براي سرمايه‌گذاري در كنيا نيز اشاره كرد.

وزير جهاد كشاورزي كشورمان از وجود 5000 محقق در بخش كشاورزي ايران خبر داد و گفت: ايران آمادگي لازم در جهت ارايه دستاوردهاي مربوطه به بخش كشاورزي كنيا را دارد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal