توليد غذاي سالم ؛ برنامه راهبردي وزارت جهاد كشاورزي
1387/04/15

مديركل دفتر سبزي و صيفي وزارت جهادكشاورزي گفت: توليدغذاي سالم و عاري از مواد شيميايي و آفت كش‌ها از برنامه‌هاي راهبردي اين وزارتخانه است. علي بحريني روز شنبه در جلسه توليد محصولات ارگانيك استان قزوين افزود: در اين راستا ضمن ترويج غذاي سالم بايد واحدهاي توليدي را به سمت توليد محصولات ارگانيك هدايت كنيم. وي اظهار داشت: توليد مصحولات سبزي و صيفي بيشترين تلاطم را دراستفاده از كودهاي شيميايي و آفت كش‌ها دارند و بسياري از مردم بانگراني ازاين محصولات استفاده مي‌كنند. اين مسوول اضافه كرد: اين وزارتخانه با همكاري استانها برنامه‌هاي خاصي براي از بين بردن باقيمانده سموم بر رروي محصولات انجام‌داده و درپي ترويج توليد غذاي سالم است. مجري طرح توليد محصولات زراعي و باغي نيز بر پايه ارگانيك هم دراين جلسه گفت: براي توليد محصولات سالم و پيوستن به سازمان تجارت جهاني WTOبناچار بايد محصول ارگانيك توليد كنيم.

دكتر عليرضا بابايي افزود: استان قزوين به لحاظ موقعيت جغرافيايي و كشاورزي پيشنهاد شده به‌عنوان پايلوت محصولات ارگانيك انتخاب شود.

وي خاطرنشان كرد: ايجاد و راه‌اندازي آزمايشگاه كنترل كيفي به منظور سنجش محصولات توليدي بر مبناي استاندارد بين‌المللي و ملي،بازاريابي شايسته محصولات و فرآوري‌هاي ارگانيك از فوايد اجراي اين طرح است.

در اين جلسه كه با حضور جمعي از مسوولان و كارشناسان زراعت و باغباني وزارت جهادكشاورزي برگزار گرديد، تاكيد شد، كشت ارگانيك باعث افزايش تراكم عناصر غذايي و بهبود طعم و مزه محصولات توليدي و همچنين از تجميع مواد شيميايي در اينگونه محصولات جلوگيري مي‌شود.

تعداد مشاهده خبر13 بار
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal