91 درصد عشایر به راههای قابل تردد دسترسی دارند
1387/10/11

رئيس سازمان امور عشاير كشور گفت: در حال حاضر 91 درصد عشاير كشور به راههاي قابل تردد دسترسي دارند.

مهندس جهانشاه صديق در گفتگو با مهر در خصوص برخورداري عشاير از راهها در سطح كشور گفت: از ابتداي برنامه اول تا سال جاري بالغ بر 91 درصد عشاير كشور در حدود 198 هزار خانوار به راهها دسترسي داشته و از آنها تردد مي كنند.

رئيس سازمان امور عشاير كشور بيان كرد: درحال حاضر بالغ بر 47 درصد عشاير يعني حدود 102 هزار خانوار از 218 هزار خانوار عشايري به راه با رويه شني دسترسي دارند و به راحتي مي توانند با وانت، خاور و كاميون از اين راهها تردد كنند.

وي با بيان اينكه 40 هزار خانوارعشايري يعني حدود 19 درصد عشاير به راه با رويه آسفالت دسترسي دارند، افزود: معادل 26 درصد برخورداري عشاير از راهها در سطح كشور در دولت نهم اتفاق افتاده، ضمن اينكه از 47 درصد برخورداري عشاير به راههاي شني 27 درصد و از 19 درصد برخورداري آنان به راههاي آسفالت بالغ بر 73 درصد در طول چهار سال فعاليت دولت نهم محقق شده است.

صديق اظهارداشت: در حال حاضر بالغ بر11 هزار و 424 كيلومتر راه با رويه شني و معادل 527 كيلومتر راه با رويه آسفالت در مناطق عشايري وجود دارد.

وي اعلام كرد: اجراي هزار و 220 پروژه با اعتباري بالغ  بر 14.6 ميليارد تومان در مناطق عشايري در دولت نهم منجر به احداث 3 هزار و 482 كيلومتر راه دسترسي شده كه 395 كيلومتر آن به سايتهاي اسكان عشاير منتهي شده است، همچنين اجراي پروژه ها 16 هزار و 192 كيلومتر نگهداري راهها را به دنبال داشته است.

رئيس سازمان امور عشاير كشور با بيان اينكه هم اكنون مشكل خاصي براي تردد عشاير در راهها وجود ندارد، افزود: مسئوليت احداث و مرمت راهها در مناطقي كه وزارت راه و ترابري و ادارات كل راه و ترابري استانها دسترسي ندارند به عنوان مناطق عشايري از سوي دولت بر عهده سازمان امور عشاير ايران گذاشته شده و احداث و مرمت بخش ديگري از راهها كه به نقاط جمعيتي، كانونهاي توسعه و اسكان عشاير متصل مي شود و علاوه بر عشاير روستاييان نيز از اين راهها تردد مي كنند بر عهده وزارت راه و ترابري است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
42.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal