لايحه برداشت2 هزار ميليارد تومان از صندوق ذخيره ارزي براي كاهش اثرات خشكسالي نهايي شد
1387/02/24

 

معاون رئيس جمهور در امور اجرايي با تشريح ابعاد اثرات پديده خشكسالي در كشور گفت: لايحه برداشت دو هزار ميليارد تومان از صندوق ذخيره ارزي در ستاد خشكسالي كشور نهايي شده و از سوي دولت تقديم مجلس شوراي اسلامي خواهد شد.

علي سعيد لو پس از برگزاري سومين جلسه ستاد خشكسالي كشور كه با هدف بررسي و پي‌گيري روند برنامه ريزي و اجرايي كردن مصوبات چهارده گانه جلسات گذشته ستاد تشكيل شده بود افزود: اين لايحه با هدف كاهش پيامدهاي خشكسالي و سرمازدگي و به منظور تامين آب شرب بهداشتي مناطق شهري، روستايي، عشايري ، تامين نهاده‌هاي دامي، خوراك دام و حيات وحش، احياء محيط زيست و آب شرب دام و همچنين جبران كمبود احتمالي مواد غذايي استراتژيك و مساعدت به خسارت ديدگان ارائه شده است.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري ،رييس ستاد خشكسالي كشور يادآور شد : اين ستاد علاوه بر برنامه ريزي علمي در بلند مدت ، سعي دارد با استفاده از منابع و اعتبارات مصوب از گستردگي اثرات طبيعي خشكسالي كاسته و باتقويت بيمه محصولات كشاورزي، توسعه سيستم‌هاي مدرن آبياري و آبخيزداري ، اتخاذ تدابير در حوزه بهداشت و درمان و كمك به كشاورزان و باغداران، خسارت‌ها را به حداقل برساند.

سعيدلو با بيان اينكه قرارگرفتن ايران در منطقه خشك و نيمه خشك و كاهش ‪۵۰درصدي بارش نسبت به سال گذشته، پديده خشكسالي را تحميل كرده است، افزود: برنامه ريزي و تشويق مردم به صرفه جويي يكي از راهكارهاي سازگاري با خشكسالي است.

وي تصريح كرد: به دليل اهميت موضوع دولت سعي دارد با مديريت ريسك به جاي مديريت بحران، اثرات خشكسالي را به حداقل ممكن برساند.

براساس اين گزارش نوريان رييس سازمان هواشناسي نيز در اين جلسه از چگونگي بررسي‌هاي علمي در زمينه بارش‌ها و تغيير دما گزارشي ارائه كرد. همچنين آقا محمدي مشاور عالي سازمان صدا و سيما ، چگونگي اطلاع رساني، آگاه‌سازي و فرهنگ‌سازي براي مشاركت مردم در صرفه جويي و كاربردي كردن انگيزه‌هاي صرفه جويي توسط رسانه ملي را تشريح كرد.

در اين جلسه همچنين گزارش دستگاه‌ها در خصوص اجرايي شدن مصوبات ستاد، نحوه توزيع منابع و تخصيص اعتبارات مصوب در مناطق خسارت ديده ارائه و بررسي شد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal