مرحله نخست توزیع جو یارانه دار در کشور آغاز شد
1387/04/31

معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزي از آغاز مرحله نخست توزيع جو يارانه دار در كشور به دامداران ، خبر داد.

مهندس سيدنظام‌الدين سجادي روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود : توزيع جو يارانه دار با توجه به خشكسالي و با هدف كمك به دامداران و كاهش اثار خشكسالي در كشور اغاز شده است .

به گفته وي، در مرحله نخست اجراي اين طرح، ‪۱۵۰هزار تن جو يارانه دار به قيمت هر كيلوگرم ‪۲هزار و ‪۹۰۰ريال تحويل در بندر امام (ره) توسط شركت پشتيباني امور دام در اختيار دامداران قرار مي‌گيرد، ضمن آنكه اجراي اين طرح در مراحل بعدي و تا پايان امسال نيز ادامه خواهد داشت.

مهندس سجادي يارانه پرداختي توسط دولت براي هر كيلوگرم جو را يكهزار ريال اعلام كرد و افزود: تمهيدات لازم براي تامين نهاده‌هاي مورد نياز دامداران چه از منابع داخلي و چه از طريق واردات انديشيده شده و به ميزان نياز كشور، نهاده توسط وزارت جهاد كشاورزي تامين و در اختيار توليدكنندگان قرار خواهد كرد.

معاون وزير جهادكشاورزي با بيان آنكه دامداران اصلا نگران تامين نهاده هاي دامي نباشند، تصريح كرد: در روزهاي آينده خبرهاي خوش ديگري براي رفع نگراني‌هاي توليدكنندگان زيربخش دام اعلام خواهد شد.

وي همچنين با اشاره به خريد بيش از ‪۸۰۰هزار راس دام زنده توسط شركت پشتيباني امور دام در مناطق درگير با خشكسالي، اظهار داشت: خريد دام زنده همچنان ادامه دارد.

اين مقام مسئول در ادامه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا درخصوص احتمال افزايش قيمت گوشت قرمز در هفته‌هاي آينده نيز گفت: اگرچه خشكسالي و نيز افزايش قيمت جهاني نهاده‌هاي دامي بر بازار گوشت قرمز اثرگذار است، اما تمام تلاش برنامه ريزان بر آن است كه ضمن رفع دغدغه توليدكنندگان و جلوگيري از وارد شدن خسارت به آنان، قيمت گوشت قرمز نيز افزايش غير معقول نداشته باشد. وي پيش بيني توليد گوشت قرمز را در سال جاري ‪۸۹۲هزار تن اعلام و ابراز اميدواري كرد: با وجود خشكسالي و وضعيت نامعلوم شرايط جوي در نيمه دوم سال، برنامه توليد گوشت قرمز با افت جدي مواجه نشود. معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزي سپس قيمت شير خام را در بازار تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: در سال‌هاي گذشته، دولت قيمتي را براي كل شير خام توليدي كشور اعلام نمي‌كرد ، بلكه قيمت اين فرآورده تابع عرضه و تقاضا بود و اين قيمت در فصول مختلف و با توجه به كيفيت شير خام، متغير است. مهندس سجادي در پايان افزود: آنچه كه دولت به عنوان قيمت شير اعلام مي‌كند، مبناي محاسبه يارانه كارخانه‌هاي طرف قرارداد شير يارانه‌اي خانوار است كه فقط بخشي از شير توليدي در كشور را شامل مي‌شود و اين قيمت در سال جاري تاكنون به صورت رسمي اعلام نشده است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal