فائو با كاهش 8 ميليون تني پيش‌بيني توليد جهاني غلات اعلام كرد: هواي بسيار گرم و خشك توليد جهاني گندم و ديگر غلات را كاهش داده است
1385/07/18

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

 

سازمان خواروبار و كشاورزي ملل متحد (فائو) اعلام كرد: هواي بسيار گرم و خشك پيش‌بيني در خصوص توليد جهاني گندم و ديگر غلات در سال جاري را كاهش داده است و در همين حال 40 كشور جهان را با بحران غذايي مواجه كرده است.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فائو در بيانيه‌اي عنوان كرد: دورنماهاي توليد گندم و ديگر غلات براي امسال نسبت به پيش‌بيني قبلي در ماه جولاي كاهش نشان مي‌دهد.

 

در اين بيانيه آمده است: هواي بسيار گرم و خشك تاثير زيادي بر توليد گندم در استراليا، آرژانتين و برزيل داشته است و هواي خشك‌تر از معمول در بخش‌هايي از جنوب آسيا نيز نگراني‌ها در خصوص توليد اين محصول در سال 2006 را افزايش داده است.

 

فائو گفت كه پيش‌بيني قبلي خود براي توليد جهاني غلات را هشت ميليون تن كاهش داده و به دو هزار و 13 ميليون تن رسانده است كه 1.6 درصد كمتر از سال 2005 است.

 

بنابر پيش‌بيني جديد فائو، توليد جهاني گندم طي سال 2006 كاهش 19 ميليون تني داشته و به 596 ميليون و 300 هزار تن خواهد رسيد كه 4.6 درصد كم‌تر از سال گذشته است.
تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal