پرداخت 3 تريليون ريال تسهيلات سرمايه در گردش به كشاورزان توسط صندوق هاي توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي
1387/12/13

 

رييس هيات مديره و مديرعامل شركت مادرتخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي گفت: صندوق هاي توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي تاكنون بيش از سه تريليون ريال تسهيلات سرمايه در گردش به كشاورزان پرداخت كرده اند.          

به گزارش ايرنا، "سيدعبدالكريم رضوي" عملكرد اين صندوق ها را مطلوب خواند و افزود: اين صندوق ها براي رفع مشكل نقدينگي كشاورزان در مدت 24 ساعت تسهيلات پرداخت مي كنند.

رضوي با بيان آنكه هم اكنون نزديك به سه هزار تشكل سهامدار صندوق هاي توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي هستند،‌ كمك دولت به اين صندوق ها را يك محرك و عامل خواند و تصريح كرد: آنچه كه اهميت دارد، محوريت قرار گرفتن مردم و توليدكنندگان در اين صندوق ها است.

به گفته اين مقام مسئول، سرمايه موجود در بانك ها كم نيست بلكه به دليل ساختاري كه وجود داشته و دارد، منابع بهينه توزيع نمي شود و با ساختار موجود، امكان ارتقاي سريع بهره وري در بخش كشاورزي فراهم نخواهد شد.

رضوي تصريح كرد: ‌با عنايت قانونگذار و دولت، صندوق هاي توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي تا حدودي اين مشكل را مرتفع مي كنند.

مديرعامل شركت مادرتخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي ، اظهار داشت: اگر ما 10 درصد از ارزش توليدات بخش كشاورزي را در يك ساختار سهل و ساده و در يك جا متمركز كنيم، مي توانيم با مديريت بر ساير منابع معضل نقدينگي بخش كشاورزي را برطرف كنيم.

رضوي با بيان آنكه در مراحل اوليه تشكيل صندوق ها كسي باور نداشت كه روزي اين صندوق ها بتوانند يك پروژه 250 ميليارد ريالي را طراحي و اجرا كنند، افزود: هم اكنون چنين پروژه هايي را فقط يك صندوق استاني طراحي و اجرا كرده است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal