صدور مجوزهاي كشاورزي به بخش غيردولتي واگذار مي‌شود
1387/03/22

 

وزير جهاد كشاورزي گفت: با تصويب آيين نامه نظام صنفي بخش كشاورزي، صدور مجوزهاي مرتبط با فعاليتهاي كشاورزي به بخش غيردولتي واگذار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مهندس محمدرضا اسكندري در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اين آيين نامه ضمن تعريف مشاغل كشاورزي به مجموعه هاي صنفي اين امكان را مي‌دهد تا مسايل خود را از توليد تا توزيع پيگيري كنند.

وي از وضعيت مناسب توليد چاي در كشور خبر داد و گفت: سالانه بين۳۵تا ‪۴۵هزار تن چاي در كشور توليد و بخشي از نياز كشور نيز از طريق واردات تامين مي‌شود.

وي با بيان آنكه در سالهاي اخير سطح زيركشت چاي در كشور تغيير چنداني نكرده است، اظهار داشت: چاي هم اكنون در استان گيلان و بخشي از مناطق مازندران توليد مي‌شود و هيچ مشكلي بر سر راه توليد اين محصول وجود ندارد اسكندري وضعيت توليد برنج در كشور را نيز مناسب خواند و افزود: انتظار مي‌رود در سطح محدودي از شاليزارها كشت برنج به دليل كمبود آب انجام نشود كه تلاش مي‌شود اين كمبود با افزايش عملكرد در سطح ساير مزارع جبران شود.

وي نياز سالانه كشور به برنج را سه ميليون تن اعلام كرد و گفت: پارسال۲ ميليون و ‪۱۰۰هزار تن برنج در كشور توليد و حدود يك ميليون و ‪۲۰۰هزار تن وارد شد.

وي در ادامه مشكل اصلي بخش كشاورزي را كمبود آب دانست و اظهار داشت: اين امر هم اكنون سبب محدوديت كشت در برخي محصولات شده اما براي جبران آن توسعه سامانه‌هاي آبياري تحت فشار و ساير پروژه‌ها ازجمله احداث سدهاي زيرزميني پيگيري مي‌شود.

وزير جهاد كشاورزي سپس از معرفي ارقام جديد محصولات كشاورزي ازجمله حبوبات در روزهاي آينده خبر داد.اداره كلروابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir

pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط

  • گزارش همدان.JPG

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal