صدور سند مالكيت براي 132 ميليون هكتار از اراضي ملي كشور
1391/07/03

معاون حفاظت و امور اراضي سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور از صدور سند مالكيت 132 ميليون هكتار از اراضي ملي با احتساب اراضي موات كشور به نام دولت جمهوري اسلامي ايران خبر داد.محمدتقي عموزاده در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، لازمه اقدام دولت در حفاظت از منابع طبيعي را صدور اسناد مالكيت اراضي جنگلي، مرتعي و ملي شده كشورعنوان كرد.

وي ادامه داد: صدور سند مالكيت براي حدود 12 ميليون هكتار از اراضي ملي باقيمانده بر اساس نقشه هاي حدنگاري كاداستر، با همكاري سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در حال اجراست كه اين طرح تا پايان برنامه پنجم توسعه كشور تكميل مي شود.

عموزاده، ويژگي اين نقشه ها را دارا بودن مختصات بر اساس آخرين فناوري نقشه برداري بيان كرد و افزود: طرح تعيين تقشه اراضي ملي بر اساس نقشه هاي حدنگاري كاداستر، از سال 1387 در كشور اجرا شده و نقشه هاي تهيه شده قبل از سال 87 نيز در حال به روز رساني با سازمان ثبت اسناد و املاك كشوراست.

عموزاده تصريح كرد: با تكميل طرح نقشه هاي كاداستر منابع طبيعي كشور، مالكيت مردم و دولت بر اراضي مشخص شده، دعاوي قضايي مرتبط با اين موضوع به نحو چشمگيري كاهش يافته و از برخي سوء استفاده ها و رانت خواري ها نيز جلوگيري مي شود.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal