حمايت وزارت جهاد كشاورزي از تشكل ها در توليد و تامين نهاده‌ها
1392/11/15

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: هيچ مشكلي در توليد گوشت قرمز و مرغ وجود ندارد و نيازي به واردات مرغ و گوشت براي ايام عيد نوروز نداريم.

به گزارش ايسنا حسن ركني در حاشيه بيست و هشتمين دوره تجليل از توليدكنندگان برتر بخش كشاورزي اظهار كرد: با توجه به وضعيت مناسب توليد، استمرار آن و كافي بودن نهاده‌هاي مورد نياز توليدكنندگان به نظر نمي‌رسد نيازي به واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز از كشورهاي مختلف كه پيش از اين گمانه زني‌هايي براي آن شده بود باشد.

آمادگي براي خريد گوشت قرمز و مرغ مازاد توليدكنندگان

وي افزود: هر جايي دولت يا بخش خصوصي متعهد به خريد محصول دامداران و مرغداران شده است بايد به تعهد خود عمل كند اما وزارت جهاد كشاورزي از طريق شركت پشتيباني امور دام از توليد حمايت مي‌كند و محصول مازاد را از دامداران و مرغداران مي‌خرد.

معاون بهبود توليدات دامي وزير جهاد كشاورزي گفت: وزارت جهاد كشاورزي همان گونه كه از افزايش بيش از حد قيمت‌ها جلوگيري مي‌كند در راستاي حمايت از توليدكنندگان در صورت كاهش بيش از حد قيمت مي‌تواند از طريق شركت پشتيباني امور دام و خريد محصول از توليدكنندگان قيمت را متعادل كند تا استمرار توليد را به همراه داشته باشد.

نيازي به واردات مرغ و گوشت قرمز نداريم

ركني اظهار كرد: جوجه‌ريزي كه در حال حاضر انجام مي‌شود مناسب است و استمرار توليد همچنان ادامه دارد كه با توجه به مازاد محصول مرغداران و دامداران به نظر نمي رسد نيازي به واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز براي شب عيد داشته باشيم و وزارت جهاد كشاورزي با توجه به در اختيار داشتن ذخاير كافي گوشت و مرغ در شركت پشتيباني امور دام، بازار شب عيد و ايام نوروز را تنظيم مي‌كند.

صدور مجوز صادرات 10 هزار گوساله

وي اظهار كرد: از دو هفته پيش تاكنون مجوز صادرات 10 گوساله پروار شده مازاد توليد كه روي دست دامداران مانده بود صادر شده است كه مي‌تواند بازار را متعادل كند.

واسطه‌هاي غير ضرور عامل گراني گوشت و مرغ

معاون بهبود توليدات دامي وزير جهاد كشاورزي تاكيد كرد: واسطه‌هاي غير ضرور بسياري از توليد تا بازار وجود دارند كه باعث افزايش غير منطقي قيمت گوشت و مرغ در برخي مقاطع مي‌شوند اما بايد فاصله بين توليد و مصرف كم شود و توليدكنندگان بتوانند محصول خود را كه با قيمت مناسبي توليد مي‌كنند با قيمت منطقي تري به مصرف‌كنندگان برساند.

تسريع وزارت تجارت در پرداخت يارانه شير

ركني گفت: وزارت تجارت در زمينه پرداخت يارانه 300 ميليارد توماني شير خام به دامداران مسئوليت سنگيني بر عهده دارد و اگر بخواهد استمرار توليد در شير خام وجود داشته باشد بايد هر چه سريع‌تر ضمن محاسبه مابه التفاوت قيمت يارانه شير را به دامداران بدهد تا آن ها بيش از اين با مشكل مواجه نشوند.

وي افزود: در زمينه نهاده‌هاي توليد و تامين آن تشكل ها و اتحاديه‌هاي بخش خصوصي خود در اين زمينه فعال شوند و وزارت جهاد كشاورزي از آن‌ها حمايت كامل خواهد كرد تا بتواند ضمن شكستن انحصار بازار تامين نهاده‌هاي وارداتي بازار اين كالاي اساسي را متعادل‌تر كنند.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal