وزارت جهاد کشاورزی از تولید محصولات ارگانیک حمایت می کند
1386/11/13

مشاور وزيرجهاد كشاورزي گفت: وزارت جهاد كشاورزي حمايت از توليد محصولات ارگانيك اعم از دامي، شيلاتي و گياهي را در دستور كار خود قرار داده است.

دكترغلامرضا اميني رنجبر مشاور وزيرجهاد كشاورزي و مديركل دفترمحيط زيست و توسعه پايداركشاورزي درگفت و گو با خبرنگار موج؛ اظهارداشت: به منظور توليد محصولات ارگانيك (سالم) در كشور تاكنون اقدامات قابل توجهي انجام نشده است، اين درحالي است كه پتانسيل توليد اين محصولات در كشور وجود دارد.

وي افزود: هم اكنون توليد محصولات ارگانيك توسط معاونت توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي دنبال مي شود كه دراين راستا خط مشي وزارت جهاد حمايت از توليد اين محصولات اعم از دامي، شيلاتي و گياهي است.

دكتراميني رنجبر با اشاره به تدوين استاندارد براي بيش از 60 محصول باغي در زمينه باقيمانده سموم، بيان كرد: موسسه استاندارد و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي بايد نسبت به تدوين استاندارد باقيمانده سموم براي همه محصولات باغي و زراعي توليدي كشوراقدام كنند.

وي پايداري توليد را به عنوان شرطي لازم براي توسعه پايدار خواند و افزود: توسعه پايدار دربرگيرنده توازن ظريفي از سياستها و تعيين اولويت هايي است كه در جهت دستيابي به توسعه اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي بكار گرفته مي شود.

مشاور وزيرجهاد كشاورزي با اشاره به افزايش سطح دانش و اطلاعات مردم و اهميت مسائل رفاهي و كيفيت مواد غذايي مصرفي، تصريح كرد: دراين خصوص سياستگزاران و تصميم گيرندگان بخش كشاورزي بايد با جديت در راستاي انطباق هر چه بيشتر سياست ها، راهبردها و نوع مديريت منابع با مباني كشاورزي پايدار گام بردارند.

دكتراميني رنجبر تاكيد كرد: اين سياست ها ، راهبردها و اقدامات بايستي به گونه اي تدوين و اجرا شود تا براي كشاورزان وضعيت بهتر و مطمئن تر، براي مصرف كنندگان سلامتي و بهداشت تغذيه اي مناسب تر و براي محيط زيست پايداري و بي خطر بودن را به همراه داشته باشد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر68 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal