نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي بر لزوم تامين امنيت و سلامت محصولات كشاورزي تاكيد كرد
1386/05/02

 

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي بر لزوم تامين امنيت و سلامت غذايي محصولات كشاورزي تاكيد كرد.

 

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي، آيت‌الله حسن عالمي در همايش شوراي عمومي سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي در بجنورد افزود: با توجه به احتمال عضويت ايران در سازمان تجارت جهاني، لازم است به تامين سلامت محصولات كشاورزي بيش از پيش توجه شود.

وي ادامه داد: در عرصه تجارت جهاني، در زمينه خريد محصولات كشاورزي، محصولات در آزمايشگاهها به صورت دقيق بررسي شده و ميزان استفاده از كود و سم در آن مشخص مي‌شود.

او افزود: استفاده بي‌رويه از نهاده‌هاي كشاورزي براي كشاورز هنر نيست زيرا كمترين اثر آن به مخاطره انداختن سلامت غذايي شهروندان است.

وي خواستار توجه مسوولان جهاد كشاورزي در اين مقوله شد و گفت: سلامت غذايي به دنبال امنيت و كيفيت غذايي حاصل مي‌شود كه نياز به تلاشي مجاهدانه دارد.

او اظهار داشت: توجه به سالم بودن محصولات توليدي كشاورزي مقوله اخلاقي، ارزشي و ديني است كه جنبه اقتصادي بالايي نيز دارد.

وي بر لزوم احيا فرهنگ و مديريت جهادي در عرصه كشاورزي تاكيد كرد و با اشاره به فعاليت جهادگران در سالهاي نخستين انقلاب اسلامي گفت: براساس گفته قرآن واژه جهاد به معناي كوشش پايدار تا مرحله‌اي است كه تن دشمنان را بلرزاند.

آيت‌الله عالمي با اشاره به آغاز تحولي عظيم در اين بخش گفت: اين تحول مي‌تواند بخش كشاورزي كشور را متحول كرده و ثمرات چشمگيري برجاي بگذارد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal