خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از مرز 3 میلیون و 600 هزار تن گذشت
1393/04/14

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم کشور گفت: میزان خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سطح کشور از مرز سه میلیون و 600 هزار تن گذشته است.

 اسماعیل اسفندیاری پور ، در جریان بازدید از مزارع گندم اشنویه در آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان کشور از ابتدای فصل برداشت (20 فروردین ماه) تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65 درصد رشد دارد.

وی افزود: بابت خرید این میزان محصول گندم کشاورزان تاکنون بیش از 37 هزار میلیارد ریال به آنان پرداخت شده و با تامین بودجه لازم در این زمینه مشکلی در پرداخت این وجوه به کشاورزان وجود ندارد.

اسفندیاری پور اظهار کرد: تا کنون بیشترین میزان خرید تضمینی گندم به ترتیب مربوط به استان های خوزستان و فارس بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون برداشت گندم در بیشتر استان های کشور در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد گفت: تلاش می شود کشاورزان وجوه نقد گندم خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند.

اسفندیاری پور افزود: هم اکنون هر کیلوگرم گندم (نان) با قیمت 10 هزار و 500 ریال و گندم دروم (ماکارونی) 10 هزار و 800 ریال از کشاورزان خریداری می شود.

وی میزان خرید گندم مازاد برنیاز از کشاورزان در سال گذشته را در مجموع چهار میلیون و 800 هزارتن عنوان کرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ستاد گندم کشور خودکفایی در تولید محصول گندم را به طور جدی مورد بررسی قرار داده است افزود: طرح محوری گندم به صورت ویژه در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفته و ساختار و سازمان کار دقیقی برای پیشبرد اهداف مورد نظر طراحی شده است.

اسفندیاری پور اضافه کرد: در این خصوص شش کارگروه مختلف همچون کارگروه مکانیزاسیون، بذر، آموزش و ترویج، اقلیم و فرمولوژی و فنی تشکیل شده که برنامه ها و طرح های مربوط به گندم به صورت سالانه و به صورت برنامه پنج ساله اجرایی می شود.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal