وزير كشاورزي ارمنستان در ديدار با اسكندي خواستار شد: استفاده از محصولات و ماشين‌آلات كشاورزي ايران
1385/09/07

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

وزير جهاد كشاورزي كشورمان كه بنا بر دعوت داويد لوكيان ـ وزير كشاورزي ارمنستان ـ و به منظور بررسي راه‌هاي گسترش همكاري 2 كشور در عرصه كشاورزي ، دامپروري و شيلات به ارمنستان سفر كرده است صبح امروز (سه‌شنبه) با همتاي ارمني خود ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش خبرنگار ايسنا در آسياي ميانه، در اين ملاقات محمدرضا اسكندري ضمن تشريح امكانات و توانمندي‌هاي ايران، آمادگي كشورمان را براي توسعه همكاري با ارمنستان در عرصه‌هاي مختلف كشاورزي مورد تاكيد قرار داد.

او با اشاره به مناسبات هم‌جواري و تشابه آب و هوايي و اقليمي 2 كشور، براي تبادل تجربيات و امكانات ميان ايران و ارمنستان اعلام آمادگي كرد.

وزير جهاد كشاورزي با اشاره به برگزاري اجلاس‌هاي كميسيون مشترك همكاري اقتصادي 2 كشور، پيگيري توسعه مناسبات در بخش كشاورزي در چارچوب نشست‌هاي كميسيون مذكور را با اهميت خواند.

وزير كشاورزي ارمنستان نيز ضمن ابراز خرسندي از روند رو به رشد روابط 2 كشور، گسترش مناسبات در بخش كشاورزي و دامپروري را حائز اهميت برشمرد.

وي با اشاره به ظرفيت‌هاي فراوان براي توسعه روابط في ما بين در عرصه‌هاي مذكور، شناسايي و تحقق اين ظرفيت‌ها را براي افزايش مراودات 2 كشور در زمينه كشاورزي و دامپروري موثر دانست.

وزير كشاورزي ارمنستان با اشاره به توانمندي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در زمينه توليد محصولات كشاورزي و ماشين‌آلات و تجهيزات خواستار استفاده از اين امكانات و توانمندي‌هاي كشورمان شد.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal