هفتمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران برگزارمی شود
1388/11/05

هفتمين كنفرانس دوسالانه اقتصاد كشاورزي ايران 14 و 15 بهمن ماه سال جاري در پرديس كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران در كرج برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، دكتر يزداني دبير اين كنفرانس و رئيس انجمن اقتصاد كشاورزي ايران تبيين جايگاه علم اقتصاد كشاورزي در توسعه كشاورزي واقتصاد ملي و آشنايي و هم‌انديشي دانشجويان و متخصصان و محققان در مورد مسايل كشاورزي رااز اهداف كنفرانس عنوان كرد.

وي افزود: تاثير سياست‌هاي كشاورزي بر توليد كشاورزي، بازاريابي و تجارت محصولات كشاورزي، توسعه پايدار كشاورزي و منابع طبيعي، سرمايه انساني و توسعه كشاورزي و بيمه محصولات كشاورزي از محورهاي كنفرانس اقتصاد كشاورزي است.

  به گفته دكتر يزداني، موضوعاتي همچون تامين مالي بخش كشاورزي، تشكل‌ها و اقتصاد كشاورزي، مديريت، منابع آب و بحران خشكسالي، بهره‌وري و اشتغال در بخش كشاورزي و سياست‌هاي راهبردي توسعه كشاورزي و منابع طبيعي از ديگر محورهاي اين كنفرانس مي‌باشد.

وي با اشاره به برگزاري ميزگردهايي در حاشيه اين كنفرانس اظهار داشت: در اين ميزگردها مسايل روز كشور از جمله تاثير هدفمند شدن يارانه‌ها در بخش كشاورزي، استراتژي‌هاي توسعه كشاورزي و مسايل محيط زيست مورد بحث وبررسي قرار مي‌گيرد.

دكتر يزداني ابراز داشت: تاكنون 39 مقاله به دبيرخانه اين كنفرانس رسيده كه از اين تعداد حدود 60 مقاله مورد تاييد قرار گرفته و ارائه خواهد شد و 150 مقاله نيز به صورت پوستر ارايه مي‌شود.

گفتني است اين كنفرانس به همت انجمن اقتصاد كشاورزي و با همكاري بانك كشاورزي و صندوق بيمه محصولات كشاورزي، موسسه پژوهش‌ها و برنامه‌ريزي‌ اقتصاد كشاورزي و توسعه روستايي و دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir


تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal