ضرورت اداي زكات به عنوان يك فريضه الهي در جامعه
1391/04/17

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي و رييس شوراي زكات كشور با اشاره به آياتي از قرآن مجيد گفت: فريضه زكات تنها به دين مبين اسلام تعلق ندارد.به گزارش ايرنا،آيت الله ""حسن عالمي"" در همايش زكات استان سمنان، افزود: زكات و نماز به عنوان عبادت در شرايط غيرجنگي به عنوان جهاد معرفي شده است.

وي اظهار داشت: زكات در مكتب توحيدي پيش از دين اسلام وجود داشته است تا اينكه در دين مبين اسلام حالت انزالي يافته پس نبايد تصور شود زكات در اسلام حالت ابداعي دارد.وي با قرائت برخي آيات، افزود: زكات به پيامبران پيش از قوم بني اسرائيل امر شده است. آيت الله عالمي بر باور و اداي زكات به عنوان يك فريضه الهي در جامعه تاكيد و تصريح كرد: اينكه زكات يك ضرورت ديني است بايد به كل باور درآيد.رييس شوراي زكات كشور خاطرنشان كرد: ترويج زكات بايد هر چه بيشتر مورد توجه مسوولين امر باشد.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي و رييس شوراي زكات كشور در گفت وگو با ايرنا از حضور حدود 500 روحاني جهاد كشاورزي در استان هاي كشور در امر ترويج فرهنگ زكات خبر داد.وي گفت: مردم بايد به هر طريق با اهميت فريضه الهي زكات آشنا شوند.

وي افزود: مردم اگر با اهميت اين فريضه آشنا باشند و آگاهي لازم را داشته باشند كوتاهي نمي كنند و براي اداي آن اقدام مي كنند.وي اظهار داشت: فرهنگ پرداخت زكات بايد هرچه بيشتر تبيين شود مردم و مسوولين نسبت به آن احساس مسووليت بيشتري داشته باشند.وي با اشاره به پرداخت يك هزار ميليارد ريال زكات توسط مردم در كشور، خاطرنشان كرد: امسال با توجه به بارندگي و رونق محصول پيش بيني مي شود زكات به مقدار قابل توجهي افزايش يابد.آيت الله عالمي فراخوان ائمه جمعه و جماعات، استفاده از ظرفيت عالمان و اگاهان از مسائل زكات و همچنين استفاده از اهالي فكر و قلم براي ترويج فريضه زكات را مورد تاكيد قرار داد.

 

 

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal