اعلام آمادگي رئيس مجلس شوراي اسلامي براي همكاري ايران در پروژه‌هاي كشاورزي سودان
1391/11/04

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به روابط مناسب ايران و سودان گفت: ما حاضريم از پروژه هاي كشاورزي قابل اجرا در كشور سودان كه نيازمند كمك مستقيم و تكنولوژيكي است حمايت كنيم.

به گزارش خبرگزاري خانه ملت، دكتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در دومين روز از سفر خود به كشور سودان در ديدار با رئيس مجلس سودان در محل مجلس وطني اين كشور ضمن ابراز خوشحالي از اين ديدار گفت: شما اين اجلاس را با موفقيت برگزار كرده و بحث هاي خوبي در حوزه سياسي و اقتصادي مطرح و رايزني هاي مناسبي صورت گرفت.

رئيس مجلس شوراي اسلامي همچنين تأكيد كرد: از مواضع شما در خصوص مسئله هسته اي ايران تشكر مي كنم.

لاريجاني با اشاره به حوادث منطقه گفت: همانطور كه مي دانيد حوادث مهمي در حال رخ دادن در منطقه است و مناسب است مذاكراتي در منطقه داشته باشيم كه خوشبختانه اين گفتگوها در حال انجام است.رئيس قوه مقننه كشورمان با اشاره به روابط مناسب ايران و سودان گفت: ما سعي در پيشرفت روابط اقتصادي بين ايران و سودان داريم و به پروژه هاي مختلفي مانند ساخت پل بر روي رود نيل كه در حال حاضر توسط شركت مهندسين ايراني در حال انجام است كمك مي كنيم.رئيس مجلس شوراي اسلامي همچنين تأكيد كرد: ايران حاضر است به برخي از پروژه هاي كشاورزي كه قابل اجراست و نياز به حمايت دارد چه به صورت مستقيم و چه در قالب تكنولوژيك كمك كند.

همچنين در اين ديدار احمد ابراهيم الطاهر رئيس مجلس سودان ضمن تشكر از بازديد رئيس مجلس ايران از مجلس وطني اين كشور گفت: ما اين احساس را داريم كه بايد به دامپروري و كشاورزي اولويت دهيم چرا كه مسئله غذا اهميت زيادي دارد.

وي افزود: ما بخش خصوصي ايران راتشويق مي كنيم كه در سودان مشغول و در اين بخش ها سرمايه گذاري كنند.

احمد ابراهيم طاهر همچنين تصريح كرد: برخي از كشورها مثل مصر و قطر اين همكاري ها را شروع كرده اند و احساس ما اين است كه ايران به ما نيكي كرده و اميدواريم در گسترش همكاري هاي دو جانبه تلاش بيشتري شود تا بتوانيم بر پايه هاي دوستي و برادري مسائل پيچيده اي را كه در منطقه است پشت سر گذاشته و به آرامي از آن عبور كنيم.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal