وضعيت مناسب توليد سيب زميني در كشور ؛سازمان ميادين بايد پاسخگوي كمبود در بازار باشد
1388/03/12

 

سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي، وضعيت توليد سيب زميني را در كشور مناسب خواند و گفت: با اين وجود، سازمان ميادين ميوه و تره بار بايد پاسخگوي كمبود سيب زميني در بازار باشد.     

دكتر"محمدحسين انصاري فرد" در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا، با بيان آنكه از ابتداي هفته جاري سيب زميني در ميادين ميوه و تره بار توزيع نمي شود ، افزود: اين در حالي است كه هم اكنون توليد سيب زميني در كشور از وضعيت مناسبي برخوردار است و برداشت محصول در مناطقي نظير گلستان، جنوب كرمان و جيرفت به عنوان مناطق عمده توليد سيب زميني كشور آغاز شده است. انصاري فرد، عدم توزيع سيب زميني در ميادين ميوه و تره بار را داراي شائبه هاي سياسي و انتخاباتي دانست و اظهار داشت: متاسفانه رقيبان انتخاباتي براي رسيدن به مقاصد و اهداف شخصي و سياسي خود به حيله و مكر متوسل مي شوند و براي رسيدن به اين اهداف، معيشت مردم را نيز به بازي مي گيرند. سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي افزود: هم اكنون 19 هزار تن سيب زميني خريداري شده توسط سازمان تعاون روستايي در انبارها موجود است و كشاورزان نيز به دليل برداشت محصول مناسب و افت قيمت در بازار، به وزارت جهاد كشاورزي براي خريد تضميني سيب زميني به ازاي هر كيلوگرم 1350 ريال فشار مي آورند اما مشخص نيست كه با شرايط يادشده، چرا ميادين ميوه و تره بار از توزيع اين محصول خودداري مي كنند.

انصاري فرد با بيان آنكه منتقدان دولت در هفته هاي گذشته از توزيع رايگان سيب زميني بين افزاد تحت پوشش سازمان بهزيستي و كميته امداد به عنوان سوژه اي تبليغاتي براي به پيش بردن اهداف سياسي خود بهره برداري كرده اند، تصريح كرد: اين افراد هم اكنون نيز مي خواهند با طرح كمبود تصنعي سيب زميني در بازار طوري عمل كنند كه كارآمدي دولت زير سئوال برود.

به گفته اين مقام مسئول، سازمان ميادين ميوه و تره بار به عنوان يك مركز ثقل و شاخصي براي تعيين قيمت محصول در بازار، از شنبه گذشته توزيع سيب زميني را در ميادين زير پوشش متوقف كرده و اين اقدام به افزايش 100 توماني قيمت اين محصول در بازار منجر شده و اين در حالي است كه قيمت سيب زميني در سر مزرعه به زير 100 تومان رسيده است.

انصاري فرد احتمال توطئه رقيبان انتخاباتي را در اين خصوص رد نكرد و از منتقدان دولت خواست: در عرصه رقابت انتخاباتي از اقدام به كارهاي ناپسنديده و بازي با معيشت مردم خودداري كنند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal