صدور 6500 پروانه درمانگاه، داروخانه و آزمايشگاه دامپزشكي در كشور
1392/07/16

معاون سازمان دامپزشكي كشور گفت: وزير جهاد كشاورزي با ارسال نامه‌اي به نهاد رياست جمهوري از معاون رييس‌جمهور خواستار 15 ميليارد تومان براي پرداخت بدهي‌هاي قبلي و برنامه‌هاي آينده براي غرامت دامداران و مرغداران شده كه موافقت ضمني با اين درخواست اخذ شده و در آينده‌اي نزديك تخصيص مي‌يابد.

خالد خداوردي در گفت‌وگو با ايسنا ، در جريان سفر به ساوه براي افتتاح ساختمان اداري دامپزشكي اين شهرستان اظهار كرد: در سال‌هاي گذشته به دليل معدوم شدن طيور و دام ها، دامپزشكي درخصوص غرامت اين بخش به دامداران بدهكار است.

وي تعداد كل نيروهاي ستادي سازمان دامپزشكي را حدود 5900 نفر عنوان كرد و افزود : 1350 دامپزشك در 740 واحد دامپزشكي سراسر كشور شامل ادارات استاني، پست‌هاي قرنطينه‌اي و غيره فعال هستند.

خداوردي از صدور 6500 پروانه درمانگاه، داروخانه و آزمايشگاه براي فعال شدن بخش خصوصي خبرداد و گفت:‌ در واگذاري بخش‌هاي خصوصي پيشرو هستيم اما در بخش نظارت با كمبود نيروي انساني مواجه هستيم.

معاون توسعه مديريت و منابع سازمان دامپزشكي كشور با اشاره به اينكه سازمان دامپزشكي بر اساس اصل 44 قانون اساسي موظف به واگذاري امور تصدي‌گري و حمايت و نظارت بر فعاليت‌هاي بخش خصوصي است، اظهار كرد: حتي در صورت واگذاري امور به بخش خصوصي، سازمان دامپزشكي در قبال رفتارهاي اين بخش مسئول بوده و بايد نظارت كافي روي عملكرد آن داشته باشد.

وي افزود : در حال حاضر 400 كشتارگاه در كشور وجود دارد كه 60 درصد نيروهاي انساني دولتي بر فعاليت آن‌ها نظارت دارند.

معاون سازمان دامپزشكي از پيگيري براي تامين نيرو در اين حوزه خبر داد.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal